Naudas trūkst arī Latvijas rekordbudžetam

Latvijas valsts budžetu pirmajā lasījumā Saeimā apstiprināja oktobra pēdējā dienā, un plānots, ka 23. novembrī dokumentu par vairāk nekā astoņu miljardu eiro iekasēšanu un tērēšanu pieņems. Nākamā gada budžets ir rekordliels, tomēr ministrijas prasa vairāk, bet uzņēmēji brēc, ka nespēj samaksāt. Jautājumus par mūsu valsts nozīmīgākā dokumenta tapšanu, prioritātēm un strīdīgākajiem punktiem uzdevām deputātam un Finanšu ministrijas parlamentārajam sekretāram Edgaram Putram.

Raksturojiet kopējo budžeta ainu! Kur un kam mēs tērēsim naudu nākamgad, kāds tas ir salīdzinājumā ar pirmskrīzes laiku?
Salīdzinot ar pirmskrīzes 2008. gada budžetu, pašreizējais budžets ir pieaudzis par 1,12 miljardiem eiro. Prioritāte – aizsardzība, kurai nākamgad nodrošinām jau 1,7 procentus no iekšzemes kopprodukta. Tie ir papildu 100 miljoni aizsardzībai un 51 miljons iekšējai drošībai. Par iekšējo drošību – runa ir gan par policistu algām, gan par austrumu robežas stiprināšanu. Prioritāte ir izglītība ar papildu 47 miljonu eiro lielāku finansējumu un veselība ar papildu 67 miljoniem. Pavisam jaunām politikām bija atrasti 144 miljoni eiro, bet ministrijas bija iesniegušas simtiem priekšlikumus par vairāk nekā 800 miljoniem eiro.

Plašāk lasiet 10. novembra ''Kursas Laikā''!

Pievieno komentāru

Liepājā