Namu pārvaldes neprivatizēs

Liepājas domes sēdē nolemts atcelt pirms pieciem gadiem pieņemto lēmumu par namu pārvaldes “Vecliepāja” privatizāciju. Arī namu apsaimniekošanas uzņēmums “Jaunliepāja” paliks pašvaldības īpašumā.

Nolemts privatizācijai nenodot arī pašvaldības uzņēmumu SIA “Komunālā pārvalde”, SIA “Liepājas RAS” un SIA “Liepājas autostāvvietas”, vēstī Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls. Ierosinājumu privatizēt šos uzņēmumus pašvaldībai 2006. gada 31. augustā bija iesniegusi SIA “BMS Tehnoloģija”.

Pārvaldes ir ķīlnieces
2005. gada 28. oktobrī Liepājas dome ārkārtas sēdē apstiprināja līguma projektu par siltumenerģijas piegādi starp SIA “Liepājas enerģiju” un namu pārvaldēm “Vecliepāja”, “Karosta” un “Jaunliepāja”. Šis līgums paredz, ka “Liepājas enerģija” ražos un piegādās siltumenerģiju, bet samaksu par to iekasēs namu pārvaldes. Ar šādu lēmumu tika nodrošināts tas, ka no 2005. gada 1. novembra centralizēto siltumenerģiju varēja piegādāt visiem pašvaldības namu apsaimniekotāju valdījumā esošajiem namiem. To nodrošināt apņēmās “Liepājas enerģija”, kas izsolē iegādājās maksātnespējīgās AS “Liepājas siltums” mantu.

Kopš 2005. gada novembra namu pārvaldes ir atbildīgas par to, lai SIA “Liepājas enerģija” rēķini tiktu laikus un pilnībā apmaksāti. Neformālās sarunās uzņēmēji atklāj, ka Liepājas domei nav citu iespēju, kā paturēt šos uzņēmumus savā īpašumā, jo namu pārvaldes būtībā ir ķīlnieces iedzīvotāju maksātnespējas gadījumā, un jebkuram uzņēmējam šādas saistības būtu nepieņemamas.

Būs jau izputējis
Par namu pārvaldes “Vecliepāja” privatizāciju starptautiskās auditorfirmas “Ernst&Young” izstrādātie “Vecliepājas” privatizācijas dokumenti – privatizācijas noteikumu un apsaimniekošanas līgumu projekti – Liepājas domes pārstāvjus neapmierināja, viņi lūdza tos koriģēt.

“Vecliepājas” bijušais valdes priekšsēdētājs Laimonis Kivlenieks savulaik pauda, ka līgums ar SIA “Liepājas enerģija” ir galvenais uzņēmuma optimizācijas iemesls 2007. gadā. Esot amatā, viņš pats pauda gatavību kopā ar kolektīvu privatizēt uzņēmumu. Tiesa, dažus mēnešus pēc šīs sarunas viņš uzrakstīja atlūgumu.

Grobiņas pagasta padomes priekšsēdētājs Aivars Priedols, kurš reiz bijis Liepājas domes deputāts un līdz 2005. gada martam – “Vecliepājas” vadītājs, par Liepājas domes lēmumu neprivatizēt uzņēmumu izsakās skeptiski. “Pēc pieciem gadiem šis uzņēmums būs galīgi izputējis, un tur nebūs, ko privatizēt,” uzskata A. Priedols

Pievieno komentāru

Liepājā