"Nameja" pārveidei naudu iegūs, pārdodot lūžņos "Nikitinu" 1

Liepājas jūrniecības koledžas mācību kuģi „Afanasijs Nikitins”, kas atrodas Tirdzniecības kanālā pie promenādes, nākamgad sagriezīs metāllūžņos, lai iegūtu līdzekļus uz pusi mazākā kuģa „Namejs” pārveidei kursantu vajadzībām, lēš koledžas direktors Ivars Virga. Uz jaunā mācību kuģa klāja kursanti varētu kāpt jau nākamā gada vasarā.

Veco, savu laiku nokalpojušo mācību kuģa „Afanasijs Nikitins”, kurš savu pēdējo reisu veica 1986. gada vasarā, korpusu LR Finanšu ministrija atļāvusi pašvaldībai sagriezt metāllūžņos, bet iegūtos līdzekļus ieguldīt kuģa „Namejs” sagatavošanai topošo jūrnieku apmācībai.

Jaunais mācību peldlīdzeklis, salīdzinājumā ar savu nu jau norakstāmo kolēģi, ir glītāks, modernāks, labāk aprīkots un joprojām darba kārtībā. I. Virga apgalvo, ka uz "Nameja" būs gana vietas, lai izvietotu 3-4 mācību klases.

Uz kuģa klāja iecerēts izvietot arī pastāvīgu jūrniecības muzeja izstādi par bruņoto spēku attīstību, tādējādi „Nameju” padarot par interesantu apskates objektu arī tūristiem un citiem interesentiem, stāsta I. Virga.

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) rīcībā pavisam drīz nonāks pieci jaunāki, 1982. gadā būvēti mīnu iznīcinātāji no Holandes, tāpēc „Nameju” NBS nodos pilsētas domes budžetā. Savukārt dome to nodos Liepājas jūrniecības koledžai izmantot kā mācību kuģi kursantu apmācībai.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Nejūrnieks

Žēl "Nikitins"...bija ierasta parādība Liepājas interjerā! Bet - visam reiz pienāk gals!

pirms 12 gadiem, 2008.10.07 11:22

Liepājā