Nākotnes transportu bērni saredz atšķirīgi

Velosipēdus, skrejriteņus, laivas un pavisam fantastiskus pārvietošanās līdzekļus savos zīmējumos bērni ieteikuši kā cilvēkiem un dabai nekaitīgus transporta līdzekļus. Interesantāko darbu autori piektdien saņēma balvas.

Pavisam konkursā piedalījās 12 pilsētas un rajona skolas un septiņas pirmsskolas izglītības iestādes. “Tas varētu palikt par tradīciju, ka bērni palīdz plānot, kā pilsēta varētu izskatīties nākotnē,” vērtē Liepājas Universitātes Zaļā centra vadītāja un izstādes idejas ierosinātāja Inese Eistere.

“Tas ir ārpusstundu darbs,” nopietni saka Māteru Jura Kazdangas pamatskolas 8. klases skolnieks Leo Ore. Viņa klasesbiedrene Marta Štube apliecina, ka zīmēšanas skolotāja Biruta Kvedlo izstāstījusi par konkursu un viņi paši izdomājuši, ko zīmēt. Viktorija Vika Kreitāle no Liepājas Centra pamatskolas uzklausījusi skolotājas Intas Bunkas stāstīto par tramvaju. Valters Ceplenieks no Rucavas pamatskolas spriež, ka vairāk tomēr vajagot staigāt kājām.

Šādu zīmējumu konkursu jau piekto gadu pilsētā ar domes atbalstu organizē Zaļais centrs. Iesūtītos zīmējumus vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija Liepājas Universitātes mācībspēki, Mākslas nodaļas studenti, domes Vides daļas un Zaļā centra speciālisti, bet Eiropas Mobilitātes nedēļas laikā tos tirdzniecības centrā “Jaunā ostmala” varēja vērtēt ikviens skatītājs. Visvairāk skatītāju balsis ieguva Vērgales pamatskolas skolniece Zane Almane.

Zīmējumu konkursa ReZULTĀTI:
Bērnudārzu audzēkņu grupā
1., 2. un 3. vietu dala: Raivo Markuševskis (“Saulīte”), Atis Smiltnieks (“Zīļuks”) un Julians Sehins (“Gulbītis”).

Sākumskolu grupā
1. vieta – Martai Pagrabai no Ezerkrasta sākumskolas 4.a klases
2. un 3. vietu dala Viktorija Vika Kreitāle (Liepājas Centra sākumskola) un Romāns Sevčuks (Liepājas 15. vidusskola)

Pamatskolu grupā
1. vieta – Marta Štube (Māteru Jura Kazdangas pamatskolas 8. klase)
2. vieta – Sabīne Matroze (Liepājas 15. vidusskolas 8.c klase)
3. vieta – Leo Ore (Māteru Jura Kazdangas pamatskolas 8. klase)

“Mana simpātija”
Visvairāk balsu saņēma Zane Almane (Vērgales pamatskolas 8. klase), Anete Ruperte (Liepājas 15. vidusskolas 6.c klase), Valters Ceplenieks (Rucavas pamatskola), Sabīne Aipe un Kristīne Dansberga (15. vidusskola).
Pirmsskolas izglītības iestāžu grupā visvairāk balsu saņēma
Aleksandrs Tiščenko (“Saulīte”).

Pievieno komentāru

Liepājā