Nākamnedēļ "KVV Liepājas metalurgs" velmēšanas cehs sāks darbu testa režīmā

Nākamnedēļ AS "KVV Liepājas metalurgs" velmēšanas cehs sāks darbu testēšanas režīmā, informēja "KVV Liepājas metalurgs" valdes loceklis Igors Kovaļenko.

"KVV Liepājas metalurgs" patlaban aktīvi darbojas, lai atsāktu ražošanu velmētavā. Jau ir pārslēgti darba līgumi ar 221 darbinieku, kas līdz šim strādāja maksātnespējīgajā "Liepājas metalurgā". No jauna noslēgti darba līgumi ir ar 150 darbiniekiem, bet ar 180 darbiniekiem līgumu slēgšana ir procesā.

Pieņemti tiek velmēšanai nepieciešamie speciālisti - galvenokārt ražošanas darbinieki, tehnologi, kas jau šobrīd sagatavo iekārtas darbības uzsākšanai. Līdz ar to pirmajā posmā tiks nodarbināts 551 darbinieks.

"Ņemot vērā, ka rūpnīca ilgu laiku stāvējusi dīkstāvē, velmētava sākotnēji savu darbību uzsāks testa režīmā - provizoriski nedēļas laikā. Vienlaikus notiek darbs ar sadarbības piegādātājiem par izejvielu piegādēm, produkcijas noieta tirgu meklēšanas, kā arī sagatavošanās darbiem, lai atsāktu ražošanu tēraudkausēšanas cehā," skaidroja Kovaļenko.

Jau ziņots, ka "KVV Liepājas metalurgs" jau ir iegādājusies pirmo partiju un turpmāk ik mēnesi plāno pirkt 30 000 tonnas sagatavju Baltkrievijas rūpnīcā "Belorusskij metalurgičeskij zavod" (BMZ), ziņo Baltkrievijas informācijas aģentūra BELTA.

"KVV Liepājas metalurgs" nesen jau ir veicis pirmo velmēšanas sagatavju pirkumu par vairāk nekā 12 miljoniem ASV dolāru (10,5 miljoni eiro). "KVV Liepājas metalurgs" ieinteresēts regulārā sadarbībā, lai attīstītu abus tirgus, un ir gatavs pirkt ap 30 000 tonnu sagatavju katru mēnesi.

Plānots, ka metalurģijas uzņēmumā AS "KVV Liepājas metalurgs" strādās ne vairāk par 1300-1400 darbinieku. Februārī plānots sākt darbu velmētavas cehā, bet martā paredzēts iedarbināt tērauda elektrokausēšanas krāsni, iepriekš žurnālistiem sacīja Kovaļenko.

Pievieno komentāru

Liepājā