NA paudusi gatavību strādāt Liepājas domes koalīcijā

Nacionālā apvienība (NA) sarunās ar citām ievēlētajām partijām paudusi gatavību strādāt Liepājas domes koalīcijā, vienlaikus aicinot izveidot Ģimenes un demogrāfisko lietu komisiju, aģentūru LETA informēja partiju apvienībā.

Politiskais spēks izteicis gatavību strādāt Liepājas domes koalīcijā un uzskata, ka koalīcijai jābūt plašai un stabilai, vienojoties Liepājas partijai, Latvijas Reģionu apvienībai (LRA) un NA.

Vienlaikus NA izslēdz jebkādu iespēju strādāt koalīcijā ar partiju "Saskaņa".

Jaunievēlētais Liepājas domes deputāts Uldis Lipskis (NA) teicis, ka partiju apvienības pārstāvju ieskatā, šajā izaicinājumiem pilnajā laikā Liepājā ir jāveido stabila un rīcībspējīga koalīcija, "kur pāri ambīcijām stāv savstarpēja cieņa un sadarbība".

"Koalīcija ar vienas balss pārsvaru būtu viegli noārdāma un nestabila," paudis Lipskis.

Par jaunā sasaukuma galvenajiem mērķiem NA redzētu izglītības un kultūras potenciāla īstenošanu, kā arī atbalsta nodrošināšanu ģimenēm ar bērniem, rosinot izveidot Ģimenes un demogrāfisko lietu komisiju.

"Liepājnieki ir devuši NA mandātu, lai Liepājā tiktu sakārtoti pirmsskolas izglītības jautājumi. Tāpat domei būtu jāstiprina izcilību kalve kultūrā, mākslā un izglītībā, strādājot roku rokā ar Liepājas Universitāti, orķestri, teātri, Kultūras ministriju un nevalstiskajām organizācijām," prioritātes iezīmēja Lipskis.

LETA jau ziņoja, ka saskaņā ar provizoriskajiem vēlēšanu rezultātiem, Liepājas partija pilsētas domē iegūs sešus mandātus, LRA - piecus, "Saskaņa" - divus, bet "Kustības "Par!"", "Jaunās vienotības" un "Progresīvo" apvienotais saraksts un NA - katrs pa vienai vietai.

LRA saraksta līderis, līdzšinējais Liepājas mērs Jānis Vilnītis aģentūrai LETA iepriekš pauda, ka viņa pārstāvētais politiskais spēks ir ir gatavs atbalstīt Liepājas partijas mēra amata kandidātu.

Identisks mandātu sadalījums starp Liepājas partiju un Vilnīša sarakstu bija arī vēlēšanās pirms četriem gadiem, kad abas partijas vienojās domi vadīt pamīšus - vispirms to vadīja kādreizējais Liepājas mērs Uldis Sesks, bet "pusceļā" viņu nomainīja Vilnītis.

Vilnītis uzsvēra, ka ir jārespektē liepājnieku izvēle - liepājnieki vēlēšanās devuši pirmo vietu Liepājas partijai, līdz ar to likumsakarīgi, ka šai partijai ir tiesības virzīt mēra amata kandidātu.

Kā piebilda Vilnītis, viņš cer, ka Liepājas partija mēra amatam virzīs to kandidātu, kurš šim postenim bija pieteikts uz vēlēšanām, norādot uz Liepājas partijas vēlēšanu saraksta līderi Gunāru Ansiņu. Sesks šogad sarakstā bija trešais, bet vēlēšanu rezultātos palika otrais aiz Ansiņa.

Vilnītis iepriekš norādīja, ka no LRA puses nebūs "nekādas dīlošanas" ar citiem politiskajiem spēkiem un viņš esot gatavs turpināt sadarbību ar līdzšinējiem partneriem.

Arī Liepājas partijas priekšsēdētājs Sesks uzsvēra, ka pirmās sarunas noteikti notiks ar līdzšinējiem sadarbības partneriem LRA.
Kamēr sarunas nebija notikušas, Sesks atturējās paust viedokli par nākamo koalīciju, uzsverot, ka katrai partijai pirms vēlēšanām tika izstrādātas programmas, kuras tagad jāizrunā un jāvienojas par prioritāšu īstenošanu.

"Vispirms jāvienojas par darbiem, un tikai pēc tam par krēsliem," iepriekš teica Sesks, atbildot uz jautājumu, vai Liepājā arī šajā sasaukumā gaidāma domes priekšsēdētāju rokāde.

Pievieno komentāru

Liepājā