Mūžībā devies priesteris Gatis Mārtiņš Bezdelīga

Trešdien, 24. martā, Mūžībā devies Liepājas diecēzes priesteris Gatis Mārtiņš Bezdelīga. Priesteris kā prāvests kalpoja Saldus, Brocēnu, Lutriņu, Silaiņu, Zirņu, Šķēdes, Ezeres un Kalnu draudzē.

Priesteris dzimis 1967. gada 10. novembrī Aucē Hekā vienīgais dēls Hugo un Hellas ģimenē. Skolas laikā viņam radusies interese par literatūru un mākslu, fotogrāfiju. Lai arī ģimenē visi bija luterāņi, G. M. Bezdelīga iepazinis priesteri Pēteri Skredeļu, kurš vidusskolas pēdējā – 1985. – gadā viņu Dobelē nokristījis. Tur G. M. Bezdelīga pēc tam arī piekalpojis baznīcā, vēsta Katolis.lv.

Pēc pamatizglītības iegūšanas mācības turpināja Rīgas 34. profesionāli tehniskajā vidusskolā. tad strādāja Dobeles rajona Jauno naturālistu stacijā kā metodiķis. 1989. gadā viņš iestājās Garīgajā seminārā un par priesteri 1994. gadā Jelgavā viņu ordinēja bīskaps Jānis Bulis. Pirmā kalpošanas vieta kā vikāram bijusi Jēkabpilī, bet 1996. gadā devies kalpt uz Liepājas diecēzi. Viņš ir kalpojis Saldū, Liepājā, Alsungā, Kuldīgā. G. M. Bezdelīga bija Maltas ordeņa bruņinieks.

Kalpojot Liepājā, G. M. Bezdelīga sācis apgūt gleznošanu. Viņa darbi bija skatāmi vairākās izstādēs. Viņš izdeva arī dzejoļu grāmatu “Mēs sēdējām divatā”, kuru papildināja paša veidoti zīmējumi, aizrāvās ar fotografēšanu. Sarakstīja libretu Latvijas simtgades muzikālajam uzvedumam – operai “Suitu sāga”.

Mūžīgo mieru dod viņam, Kungs, un mūžīgā gaisma lai atspīd viņam!

Pievieno komentāru

Liepājā