Mūžībā devies politiķis, zemessargs un uzņēmējs Jānis Gailis (20.04.1949. - 14.03.2020.)

Ar skumjām paziņojam, ka cīņā ar smagu slimību zaudējis Jānis Gailis – vīrs, divu dēlu un meitas tēvs, vectēvs, bijušas “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” biedrs, Saeimas un Liepājas domes deputāts, Zemessardzes Liepājas bataljona komandieris, uzņēmējs un savas zemes patriots. Atvadīšanās no Jāņa Gaiļa Liepājas Centrālā kapsētā notiks 20. martā pulksten 15, informē Nacionālā apvienība.

Jānis Gailis aizvien bijis Latvijas patriots un aizstāvis. Savas zemes mīlestību viņš mācījis gan saviem dēliem un meitai, gan nu jau arī mazbērniem. Profesionālās gaitas sācis kā būvinženieris, vēlākos gados zināšanas un prasmes realizējis arī uzņēmējdarbībā un ilgus gadus bija Valsts Mājokļu aģentūras Kurzemes reģionālās vienības vadītājs.

Jānis Gailis aizvien bijis latviskas Latvijas idejas aizstāvis, par ko iestājies, būdams partijas “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” Liepājas nodaļas biedrs. No “Tēvzemei un Brīvībai/ LNNK” rindām Jānis Gailis ievēlēts gan par Liepājas domes deputātu, gan arī 7. Saeimas deputātu.

Kā bijušais Liepājas Zemessardzes bataljona komandieris Jānis Gailis aizvien turpinājis nest un jaunajiem mācīt savas zemes patriotiskuma ideju. Savukārt liepājnieku atmiņā viņš spilgti palicis atmiņā kā kaismīgs cīnītājs pret nelikumībām. Vēl 1999. gadā Liepājas laikraksts “Kurzemes Vārds” rakstīja: “Visa pilsēta brīnījās un runāja par to, kā Gaiļa komandētie vīri maskēšanās tērpos uz ielām un kafejnīcās tiranizēja tikko piedzimušo Liepājas mafiju, liekot treniņtērpos ģērbtajiem vīriem padrebēt zem automātu stobriem..”

Tāpat kā liepājnieku atmiņā palikušas arī Jāņa Gaiļa kaismīgās runas domes sēdēs. Viņam bija savs oriģināls viedoklis par notikumiem un procesiem, kuru viņš nebaidījās paust un aizstāvēt, pat ja tas nozīmēja iemantot arī nelabvēļus.

Atvadīties no ilgstoši enerģiskā vīra ikviens varēs piektdien, 20. martā pulksten 15.00 Liepājas Centrālā kapsētā.

Nacionālā apvienība izsaka līdzjūtību Jāņa Gaiļa tuviniekiem.

Pievieno komentāru

Liepājā