Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mūžībā aizgājis Liepājas Universitātes rektors Jānis Rimšāns

Mūžībā aizgājis Liepājas Universitātes rektors Jānis Rimšāns.

"Pēkšņi Mūžībā aizgājis Liepājas Universitātes rektors Dr. math. Jānis Rimšāns. Skumstam par zaudējumu un izsakām līdzjūtību tuviniekiem un akadēmiskajai saimei," teikts LiepU mājaslapā.

Rimšāns Liepājas Universitātes rektora amatā tika ievēlēts 2010.gadā.

Jānis Rimšāns dzimis Daugavpilī 1951. gada vasaras saulgriežos, skolas, studiju un ilgus darba gadus vadījis Rīgā, bet Liepājas vēsturē viņš paliks gan kā starptautiski atzīts matemātiķis, gan kā Liepājas Universitātes rektors.

Darbs Liepājas Universitātē Jānim Rimšānam bija liels akadēmisks un zinātnisks izaicinājums, kam viņš ir atdevis visus spēkus, laiku un radošo garu. 2001. gada 1. septembrī, kad Jānis Rimšāns sāka darbu toreizējā Liepājas Pedagoģijas akadēmijā, viņam jau bija atzīstama zinātniskā un akadēmiskā darba pieredze: Sibīrijas Zinātņu akadēmijā Novosibirskā aizstāvēts zinātniskais grāds, darbs vadošā pētnieka amatā Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūtā, pētnieka pieredze ārzemēs, docētāja pieredze Latvijas Jūras akadēmijā. Tas bija stabils pamats, lai Liepājā attīstītos matemātikas, vēlāk arī fizikas akadēmiskās studijas, lai Liepājas studentiem veidotos iespēja klausīties starptautiski atzītu zinātnieku lekcijas, lai 2006. gadā Liepājā nodibinātos Matemātikas zinātņu un informācijas tehnoloģiju institūts, kam Jānis Rimšāns bija pirmais un vienīgais direktors. Viņš un pārējie jaunā institūta kolēģi ir panākuši, ka Liepājas vārds ir ierakstīts pasaules matemātikas zinātnes kartē.

2010. gada decembrī Jānis Rimšāns tika ievēlēts par Liepājas Universitātes rektoru. Viņa darbības programmā izceltās pētniecībā balstītas studijas bija un paliks Universitātes mērķis. Taču pietrūks diskusiju, brīžiem karstu un asu, par ceļu uz jaunām studiju programmām, starptautiskiem projektiem. Nežēlīgi pietrūcis laika pateikt paldies par ikdienā labi padarītiem darbiem un sadarbības veiksmēm.

Rektors pats daudzkārt uzsvēris, ka Universitātes tēlu visvairāk veido personības, kas tajā strādā. Mums pietrūks Jāņa Rimšāna personības, ideju un pleca sajūtas.

Skumstam par zaudējumu un izsakām līdzjūtību tuviniekiem, draugiem, kolēģiem un studentiem.

www.liepu.lv


Pievieno komentāru

Liepājā