Muižniece: Liepājas Universitātē nepieciešams izveidot stipru padomi ar stratēģiskiem spēlētājiem

Liepājas Universitāte nepieciešams izveidot stipru padomi ar stratēģiskiem spēlētājiem, trešdien pēc reģionālās vizītes augstskolā savos sociālajos tīklos komentēja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP).

"Liepājas Universitāti no valsts puses mēs redzam kā stipru universitāti sadarbībā ar citām zinātnes universitātēm. Ir svarīgi izveidot stipru padomi - jo plašākas intereses tajā pārstāvētas, jo labāks rezultāts," pauda ministre, piebilstot, ka panākumu atslēga ir spēcīga padome ar stratēģiskiem spēlētājiem.

Savukārt augstskola sociālajos tīklos informēja, ka trešdien Liepājas Universitāti apmeklēja Muižniece un valsts sekretāres vietnieks Dmitrijs Stepanovs. Sarunā ar Liepājas Universitātes rektori Daci Markus un universitātes pārstāvjiem piedalījās arī Liepājas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš (Liepājas partija), priekšsēdētāja vietnieks Atis Deksnis (LRA).

Sarunas gaitā viesi tika iepazīstināti ar Jauno mediju mākslas studentu darbību, Rakstniecības studiju absolventu veikumu un informācijas tehnoloģiju un mehatronikas virziena izaugsmi pēdējo gadu laikā. Liepājas Universitātes rektore Dace Markus prezentēja universitātes attīstības redzējumu.

Stepanovs, analizējot Liepājas Universitātes vietu augstākās izglītības sistēmā, atzina, ka universitāte strādā reģionam. Proti, 76% studentu ir no Kurzemes reģiona, tai skaitā 44% no Liepājas, kā arī universitāte ir galvenais pedagogu "donors", turklāt ar augstu absolventu nodarbinātības procentu, bet tai ir jāatrod konkurētspējas niša.

"Stiprs virziens Liepājas Universitātē ir humanitārās zinātnes - Liepājas Universitāte producē apmēram 6% no valstī radītās humanitārās ietekmes, un tas ir liels procents. Vajag sasaisti ar reālām vajadzībām Liepājā, jāattīsta dabaszinātņu un informāciju tehnoloģiju virziens," pauda Stepanovs.

Savu atbalstu pauda augstskolas nākotnei pauda arī Liepājas domes priekšsēdētājs Ansiņš, sakot: "Mums ir zināšanas par pilsētas attīstību, jums - par izglītību. Liekot tās kopā, varam izveidot stipru padomi un universitāti."

LETA jau ziņoja, ka trešdien izglītības un zinātnes ministre dosies reģionālajā vizītē uz Liepāju.

Pievieno komentāru

Liepājā