Mirstīgās atliekas uz "Beverīnas" neatrod 2

Šodien ūdenslīdēji veica pirmo nogrimušā zvejas kuģa "Beverīna" vraka pārbaudi un konstatēja, ka jūrnieku mirstīgās atliekas uz kuģa neatrodas. Pārbaudes laikā secināts, ka zvejnieki sagatavojuši plostu, lai glābtos, kā arī uz kuģa bijušas glābšanas vestes. Liepājas ostā pulksten 14 piestāja zvejas kuģis "Gints", kurš pirmais sāka "Beverīnas" glābšanu.

"Ūdenslīdēji šodien meklēja tikai cilvēku mirstīgās atliekas, tomēr uz kuģa to nebija. Apskates gaitā konstatēts, ka jūrnieki neilgi pirms kuģa bojāejas sagatavojuši glābšanas plostu, tomēr kuģis uzgāzies tam virsū grimstot. Pa vienu no iluminatoriem ūdenslīdēji ievērojuši, ka kuģī peld glābšanas veste," pastāsta Liepājas ostas kapteinis Eduards Raits, kurš šodien nokāpa no kuģa "Kristians Dāls", kas bija izbraucis uz notikuma vietu.

E.Raits pavēstīja, ka kuģa nogrimšanas vietu apsargās Krasta apsrdzes kuģi, lai privāti ūdenslīdēji tam nevarētu piekļūt un sagrozīt pierādījumus par kuģa grimšanas cēloņiem.

Kuģis "Gints", kas otrdienas vakarā buksēja "Beverīnu" uz Liepājas ostu, šodien iebrauca ostā un kapteinis Vladislavs Šadrins sniedza interviju medijiem, kurā atstāstīja traģiskā vakara notikumus netālu no jūras vārtiem.

""Beverīna" SOS signālu nav devusi. Bija lūgums palīdzēt, jo noslāpis dzinējs un kuģim ir sūce. Mums ir lielākais dzinējs no zvejas kuģiem, tādēļ devāmies palīgā un tauvā vilkām "Beverīnu" uz ostu. Kad ostas dispečeris ieeju ostā aizliedza griezāmies atpakaļ. Dīvainākais, ka arī "Virssaitis" pameta notikumu vietu, lai gan bija lielāks un ar plašākām glābšanas iespējām tādā vējā," stāsta V. Šadrins. Sīkāk skatīt interviju pievienotajos videofailos.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

melkijs

nju miklains ir šis gadijums.... ka var atteikties no glabsanas ja kugis grimst... kaut kas jau tur nav īsti ritīg..

pirms 12 gadiem, 2008.12.08 09:14

Zaiga

vai tad nevarēja pārtulkot, uzrakstīt, es nesaprotu krieviski.

pirms 12 gadiem, 2008.12.05 20:44

Liepājā