Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Miris mūziķis un pedagogs Dzintars Jurgelaitis

7.maijā negaidīti mūžībā ir devies pieredzējušais mūzikas pedagogs, ilggadējs Liepājas Simfoniskā orķestra koka pūšamo instrumentu grupas koncertmeistars un Emiļa Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolas orķestra vadītājs Dzintars Jurgelaitis, informē Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

"Mūsu orķestris, Liepāja un visa Latvija ir zaudējusi lielu cilvēku, personību. Dzintars Jurgelaitis bija kā vesela pasaule, no kuras staroja mūzikas mīlestība. Jebkurā no savas daudzveidīgās darbības virzieniem viņš spēja pacelt garu un aizdedzināt sirdis – vai tie būtu viņa studiju biedri un kameransambļu partneri, vai orķestra kolēģi, audzēkņi, arī lieli un mazi klausītāji Dzintara vadītājos koncertos visā Latvijā," saka Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis.

Dzintars Jurgelaitis ir dzimis 1967.gada 3.aprīlī. Profesionālais ceļš mūzikas pasaulē viņam ir sācies Rīgā, Jāzepa Mediņa mūzikas koledžā. Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā mūziķis ir ieguvis gan bakalaura, gan maģistra grādus. Studējis arī Dienvidu Metodistu universitātē Dallasā, ASV.

No 1984.-1996.gadam Dzintars Jurgelaitis koncertējis Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) sastāvā, ar kolektīvu uzstājoties ne vien Latvijā, bet arī Itālijā, Francijā, Spānijā, Austrijā, Šveicē un citur. Sākot ar 1996.gadu Dzintara Jurgelaiša dzīve ir bijusi saistīta ar Liepāju. Ilgus gadus strādājis Liepājas Simfoniskajā orķestrī (LSO), pildot koka pūšamo instrumentu grupas koncertmeistara pienākumus. Ar Liepājas kolektīvu koncertējis Zviedrijā,  Malaizijā, Spānijā, Lielbritānijā, Vācijā un citur. "Dzintara Jurgelaiša devums simfonisko orķestru attīstībā krietni pārsniedz viņa kā izcila fagotista  ilggadēju darbību Nacionālajā un Liepājas orķestrī. Tieši Dzintara vadībā LSO pūšaminstrumentu grupas skanējums tika izkopts līdz pilnībai. Šo viņa talantu novērtēja arī citi orķestri – viņš regulāri tika aicināts uzlabot ansambļa spēli LNSO, Latvijas Nacionālās operas orķestrī un Zārbrikenes simfoniskajā orķestrī Vācijā," stāsta Uldis Lipskis.

Orķestra klausītājiem Dzintars Jurgelaitis paliks atmiņā kā brīnišķīgs stāstnieks – viņš vadījis gan festivāla „Liepājas vasara” koncertus, gan izglītojošos koncertus bērniem un jauniešiem. Kopš 1996.gada Dzintars Jurgelaitis darbojās arī Emiļa Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolā. Viņa lielā mīlestība bija pedagoģija, viņš bija pieredzējis, cienīts un mīlēts mūzikas pedagogs, kas izaudzinājis spožu Liepājas fagotistu plejādi un ilgus gadus azartiski strādājis ar Liepājas Mūzikas vidusskolas simfonisko orķestri. 1998.gadā Dzintaram Jurgelaitim ir piešķirts tituls "Gada Liepājnieks".

Atvadīšanās no Dzintara Jurgelaiša notiks 14.maijā no plkst.10.30-11.30 Liepājas Latviešu biedrības nama zālē.

Pievieno komentāru

Liepājā