Mikroautobusu firmas necietīs, bet pasažieri iegūs

Mikroautobusu firmas līdz šim bija neziņā par savu nākotni, jo līgumiem jābeidzas jūnijā. Beidzot tie pagarināti līdz gada beigām. Sabiedriskā transporta kustība pilsētā saplānota tā, ka pasažieri būs ieguvēji, uzskata Liepājas domes Satiksmes infrastruktūras daļas vadītājs Oskars Špickopfs.

Satiksmes ministrija nav sagatavojusi likumu grozījumus, kā tas tika prognozēts iepriekš, tāpēc līguma noteikumi būtiski nav mainījušies ne pamata maršruta tīklos, ne ārpus tiem braucošajam sabiedriskajam transportam.

Būtiskākās izmaiņas skars trīs firmas, kuru mikroautobusi brauc 2., 4. un 5. pilsētas maršrutā. Pārvadātājiem – “Liepājas Autobusu parks”, “Liepājas tūre” un “Dantes” – nedaudz samazināts reisu skaits. 1. un 3. maršrutā, ko apkalpo “Centrdomnaremont” un “Kings”, jau bijis mazāks reisu skaits, stāsta Liepājas domes Satiksmes infrastruktūras daļas vadītājs Oskars Špickopfs.

Pārvadātāji un pakalpojuma pasūtītāji – Liepājas pilsētas dome – abpusēji vienojušies par transporta plūsmas līdzsvarošanu pilsētā.

“Pirmo reizi bija runāšana ar mums. Līdz šim tikai nolēma, un mums bija jādara. Tagad mums izskaidroja situāciju, un varējām vienoties,” atzīst SIA “Liepājas tūre” valdes loceklis Jānis Beļaks.

Viņa vadītajā firmā mikroautobusi, kas vairs nebrauks pilsētas reisos, tiks izmantoti rezervei. “Visiem plānotajiem reisiem ir jābūt, nedrīkst nevienu noraut, lai neciestu pasažieri,” uzsver J. Beļaks.

O. Špickopfs stāsta, ka vienošanās ar pārvadātājiem ļaus padarīt vienmērīgāku autobusu plūsmu visā pilsētā un pasažieri būs ieguvēji.

Pievieno komentāru

Liepājā