Meistarklasē stāsta par pavasara darbiem

27. aprīlī bibliotēkā "Vecliepājas rūķis" notika 1. meistarklase "Jauni puiši nezināja, ko vajag apiņam", kuru vadīja Otaņķu etnogrāfiskā ansambļa vadītāja Solveiga Pētersone. "Meistarklases dalībnieki tika iepazīstināti ar lauku sētā veicamajiem darbiem," informē projekta vadītāja Daiga Straupeniece.

Pavasarī viens no pirmajiem darbiem bija sulu tecināšana un to saglabāšana. Pēc garās ziemas vajadzēja izvest mēslus no staļļa, apstrādāt zemi un sagatavot to labības sēšanai un kartupeļu stādīšanai.
Saimnieki Jurģu gadatirgū varēja salīgt darbam kalpus. Pavasarī, kad kļuva siltāks un pļavas sazaļoja, ganībās laida lopus.

Otaņķu etnogrāfiskā ansambļa dalībnieces atcerējās savas ganu gaitas - ganos bija jāiet jau no 6-8 gadu vecuma. Pirmās ganu dienas vakarā parasti notika liela jautrība - rumulēšanās -, kad ganiņi tika aplieti ar ūdeni, lai govis dotu daudz piena.

Meistarklase notika projekta "Ai, darbiņi, ai, darbiņi" laikā, to organizēja biedrība "Sventāja". Projektu atbalsta Liepājas kultūras pārvalde.

Nākamā meistarklase "Pļāvējiņi nopļāvuši, grābējiņas sagrābušas" notiks 25. maijā pulksten 13 bibliotēkā "Libris".

Pievieno komentāru

Liepājā