Mārtiņš Kromulis: Pāri šķēršļiem pretī uzvarai!

Piedzīvojumu sacensību "Karostas mezgls" trasi es raksturotu vienā vārdā – daudzveidīga. Bija pārbaudījumi, ko itin nemaz negaidīju, kā, piemēram, skriešanu pāri automašīnām. Prātā iešāvās, - ko gan vēl organizatori ir sarūpējuši, kas vēl man ir priekšā! Ne mirkli nebija garlaicīgi. Man patika, ka bija jāpielieto daudz fiziskā spēka, patika arī ņemšanās pa ūdeni. Savukārt mazāk sajūsmu izraisīja rāpošana pa smiltīm, zem šķēršļiem, vienā vietā pat tādēļ pazaudēju dalībnieka numuru. Man paveicās, ka ļoti ātri to atradu un nezaudēju dārgo laiku. Bet vispār – sacensības bija kas tāds, ko vēlos izjust un atkārtot arī šogad.

Pērn paliku otrais, neslēpšu, ka šogad mērķis ir tikai viens – kāpt uz pjedestāla augstāko pakāpienu. Jau laicīgi strādāju pie savas fiziskās sagatavotības. Ar dažādiem vingrinājumiem trenēju ķermeņa augšdaļu, apmeklēju basketbola treniņus, kur labi varu attīstīt kāju veiklību. Sacensību dienā gribu būt vislabākajā formā. Par to, ka trasē nepietiek tikai ar "pliku" skriešanu, pārliecinājos pagājušā gadā. Turklāt šogad septiņu kilometru garā distance solās būt vēl grūtāka. Kāpēc pērn neizdevās uzvarēt? Domāju, ka tas ir tādēļ, ka divas nedēļas pirms pasākuma guvu traumu, treniņus nācās izlaist. Būtībā "Karostas mezglu" arī vajadzēja laist garām, bet es startēju. Tur, kur bija jārāpjas, jāceļ smagumi vai pa zāli jāvelk automašīnas riepa, jutu, ka pietrūkst tieši fiziskais, ko biju zaudējis šajās divās nedēļās. Redzēs, kā veiksies šogad, taču sacensībām esmu gatavs.

Tiem, kas startēs pirmo reizi, iesaku vilkt mugurā kompresijas bikses un kreklu. Labi pieguļ ādai un silda. Turklāt ar šādu apģērbu būs vieglāk skriet. Ja izbridīsi cauri ūdenim, nekas īpaši daudz neuzsūksies un nebūs jāstiepj līdzi lieks smagums. Obligātais ekipējums ir apavi, jo trasē var būt ķieģeļu lauskas, zaru stumbeņi utt. Neiesaku vilkt apģērbu ar īsām piedurknēm. Pagājušā gadā finišā konstatēju, ka pēc līšanas pa asfaltu esmu stipri nobrāzis elkoņus. Vēl ieteikums – pirms starta obligāti kārtīgi iesildīties. Jāņem vērā, ka ārā ir tomēr rudenīgi laikapstākļi. Ir jāiesildās, lai izvairītos no nevajadzīgiem savainojumiem, jo trasē skriešana nebūs pa gludu ceļu. Segumi ir smilts, ūdens, dubļi, purvs, mežs, betons. Kas vēl? Nenolaidiet galvas pie pirmajiem šķēršļiem, ko neizdodas pārvarēt. Tikai uz priekšu! Ar smaidu!

"Karostas mezgls" ir unikālas sacensības, otru tādu Latvijā nav – ar vairāk nekā 30 gan dabiski, gan mākslīgi radītiem šķēršļiem un interesantiem uzdevumiem. Tādēļ tās der gan tiem, kas vēlas salīdzināt sevi ar citiem, un sīvā konkurencē noskaidrot, cik stiprs esi. Un der arī tiem, kas vēlas vienkārši labi pavadīt laiku svaigā gaisā, aktīvi izkustoties. Manuprāt, komandu disciplīna ļoti piemērota ģimenēm. Labs veids, kā visiem satuvināties. Jo bez palīdzēšanas viens otram, dzīšanas uz priekšu un atbalsta, finišu sasniegt būs grūti. Piedaloties pērn, trasē jutu: bija, kas nākuši, lai uzvarētu, un bija, kas vienkārši vēlējas izbaudīt piedzīvojumu un sacensību garu. Tas bija brīnišķīgi!

Mārtiņš Kromulis,
piedzīvojumu sacensību "Karostas mezgls" vēstnesis

Pievieno komentāru

Liepājā