Māksliniece Lilita Bauģe par parastas dzīves neparastumu

8. janvārī pulksten 17 Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 atklās tekstilmākslinieces Lilitas Bauģes personālizstādi “Parastā dzīve”. Izstādē māksliniece atklāj cilvēka dzīves krāsainību, vērš uzmanību uz parastas dzīves neparastumu, vienlaicīgi pieņemot un izbaudot dzīves paredzamību.

Māksliniece Lilita Bauģe izstādē atklāj dažādus cilvēka dzīves posmus no tā dzimšanas brīža līdz aiziešanai mūžībā, parādot gan autores personisko pieredzi, gan ikvienam atpazīstamus tēlus, lietas un tradīcijas, informē Liepājas muzeja muzejpedagoģe Astra Dzērve.

Jaunās mākslinieces šā brīža radošie jautājumi ir sievietes loma un nostāja mūsdienās, kā arī vēlme mudināt skatītāju uzdot sev jautājumus un meklēt to atbildes.

Izstāde „Parastā dzīve” piedāvā tās skatītājam paraudzīties uz cilvēka ikdienas dzīvi kā interesantu un aizraujošu spēli, kas, mainot noteikumus un līmeņus, ieliek tās dalībnieku dažādās situācijās un lomās.

Katram dzīves posmam raksturīgi savi spēles noteikumi un stratēģijas, savi simboli, asociācijas un kuriozi – šie ir instrumenti, kas izmantoti izstādes darbu radīšanā ar mērķi aicināt jebkura vecuma skatītāju atpazīt gan savas personiskās, gan kolektīvās cilvēces dzīves pieredzi.

Izstādes kopainu veido desmit dažāda formāta, veidola, materiāla un tehniku tekstilmākslas stājdarbi un objekti, kas demonstrē cilvēka dzīvi visā tās krāsainībā – smieklu, asaru, mīlestības un nodevības pilnu.

Tekstilmākslinieces Lilitas Bauģes darbu iedarbīgums slēpjas ne tikai viņas amata prasmē, bet arī humorā, kurš parādās daudzos viņas darbos. Mākslinieces radītie tēli atklāj gan viņas dziļi subjektīvo dzīves uztveri, gan visiem labi zināmu un saprotamu vērtību nozīmi, kur universālais reizēm var pārvērsties par neparasto.

Lilita Bauģe ir Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas apakšnozares studente, kas aktīvi piedalās tekstilmākslas izstādēs kā, piemēram, projektā „Tekstils LV”, „Chemin de fer” Varšavas Mākslas akadēmijā “Sievietei būt” u.c. 2012. gadā jaunā māksliniece ieguva „Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā” stipendiju.

Personālizstāde „Parastā dzīve” ir Latvijas Tekstilmākslas katedras vadībā izstrādāts bakalaura darbs, kas tapis ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu.

Izstāde Liepājas muzejā skatāma no 8. janvāra līdz 31. janvārim, ieeja bez maksas.

Pievieno komentāru

Liepājā