Maijā Liepājā notiks Veselības mēneša pasākumi

Nākamnedēļ, 2.maijā, plkst.16 Liepājā, tirdzniecības namā "Kurzeme", tiks atklāts tradicionālais Veselības mēnesis, kura devīze ir "Par veselīgu liepājnieku!".

Veselības mēnesis norisināsies visā pilsētā, piedāvājot gan fizisko aktivitāti veicinošus, gan izglītojošus pasākumus dažādām vecuma grupām. Tirdzniecības nama "Kurzeme" trešajā stāvā no 2.maija līdz 19.maijam darbosies veselības informācijas centrs, kurā Veselības mēneša dalīborganizācijas ik dienu piedāvās ar veselības veicināšanu saistītu informāciju, pārbaudes, konsultācijas un radošas nodarbes.

2013.gada Veselības mēneša visaktīvākās organizācijas, kas ieplānojušas dažādus lielākus un mazākus pasākumus teju katru dienu maijā, ir Latvijas Sarkanā Krusta Liepājas komiteja, Narkoatkarības pārvarēšanas palīdzības punkts un deju studija "Horeo".

Tā kā Veselības ministrija ir izsludinājusi 2013.gadu par Sirds veselības gadu, daudzi pasākumi būs veltīti tieši sirds veselības veicināšanai, sirds un asinsvadu slimību profilaksei, iedzīvotājiem piedāvājot iespējas noteikt savu holesterīna un cukura līmeni asinīs un kontrolēt asinsspiedienu, kā arī konsultēties ar veselības aprūpes darbiniekiem par nepieciešamajiem profilakses pasākumiem. Maijā paredzētas arī vairākas apmācības un konference ģimenes ārstiem un prakšu medmāsām kvalifikācijas papildināšanai - par dalību tajās gan ārsti, gan citas ārstniecības personas saņems sertifikācijas punktus.

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Zobārstniecības un sejas ķirurģijas centrs jau aprīlī aicina uz zinātniski lietišķo konferenci "Veselības veicināšanas darbs iegūto un kaitīgo paradumu mazināšanā", kas notiks Liepājas Universitātē 26.aprīlī.

Kā jau ziņots, maijā un jūnijā tieši Liepājā tiks īstenots Veselības ministrijas un Liepājas domes pilotprojekts, kura laikā tiks veiktas sirds un asinsvadu pārbaudes 11 gadus veciem bērniem un 45 gadus veciem vīriešiem. Šī pilotprojekta laikā 17.maijā un 24.maijā Liepājas domes zālē no plkst.11 notiks Veselības ministrijas, Slimību profilakses un kontroles centra un Kardioloģijas biedrības organizēti ģimenes ārstu un viņu prakšu medicīnas māsu mācību semināri. Liepājas domes Vides un veselības daļa īpaši aicina ģimenes ārstu prakses aktīvi iesaistīties sirds un asinsvadu slimību profilakses pilotprojekta aktivitātēs.

Pievieno komentāru

Liepājā