Lūsis prognozē, ka konkursā par pārvadājumiem Liepājā varētu pieteikties vismaz trīs pārvadātāji 2

Ir izsludināts sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas konkurss pasažieru pārvadājumiem Liepājā. "Kad saņemsim pieteikumu, sekos kandidātu izvērtēšana. Pēc tam ar izvēlēto tiks noslēgts līgums. Pie labākā scenārija pārvadātājs, kurš turpmāk veiks pasažieru pārvadājumus Liepājas pilsētā, varētu būt zināms šā gada beigās vai nākamā gada sākumā," šodien intervijā laikrakstam "Kursas Laiks" saka Liepājas pašvaldības aģentūras "Liepājas sabiedriskais transports" direktors Gints Lūsis. Viņš atbild arī uz jautājumiem par ieplānoto elektronisko norēķinu sistēmu sabiedriskajā transportā, skolēnu mēnešbiļetēm, Grobiņas maršruta autobusiem utt.
 
Kādas ir galvenās prasības pārvadātājiem?
Pirmkārt, prasām, lai 80% no lielajiem autobusiem būtu ar zemām grīdām. Prasības izvirzītas, domājot par pasažieru komfortu, lai tajos būtu vieglāk iekāpt un notiktu ātrāka pasažieru aprite. Mazajiem autobusiem (mikroautobusiem) pieprasām, lai tiem ir vismaz 19 sēdvietas un 3 stāvvietas līdzšinējo 13 vietā bez stāvvietām.
Visi autobusi būs aprīkoti ar elektroniskiem tablo gan iekšpusē, gan ārpusē – lai redzētu maršruta zīmes. Iekšpusē būs audio apskaņošana, kas nosauc pieturvietas. Lielajiem autobusiem, ņemot vērā arī Neredzīgo biedrības vēlmes, būs arī skaļrunis, kurš ārpusē ziņos pienākušā autobusa maršruta numuru. Ir noteikts arī pieļaujamais izmešu un trokšņu līmenis. Tāpat autobusu iekšpusē būs arī speciāls infodisplejs, kurā pārraidīs vietējās ziņas un Liepājas sabiedriskā transporta aktualitātes.

Kāpēc Grobiņas autobusi (912. un 904.) tika pievienoti pilsētas autobusiem, nevis palika Kurzemes plānošanas reģiona pārraudzībā?
Lēmums bija jāpieņem 2011. gadā, kad tika mainīta visa sistēma. Ja nodotu šos maršrutus Kurzemes plānošanas reģiona pārraudzībā, kas nozīmētu, ka šie autobusi pilsētas robežās pasažierus neuzņem un neizlaiž, pieturvietas pilsētā būtu autoostā un Kuršu ielā. Izlēmām paturēt, jo to maršruta garums ir tikai nedaudz garāks par 6. maršruta autobusa un daudzi izmanto pilsētas robežās.

Iedzīvotāji vāc parakstus, lai Grobiņas autobuss atkal kursētu no/līdz M. Ķempes ielai. Vai paraksti jau iesniegti aģentūrai?
Nē, vēl neesam saņēmuši. Racionāla pamata tam, lai Grobiņas autobusi atkal kursētu līdz/no M. Ķempes ielai, nav. Vairākkārt veiktā pasažieru skaitīšanā aina ir nemainīga.

Visu interviju lasiet 30. septembra "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Komentāri 2

SUPER

KAS TA GRIB BUT ....tas LUX EXPRESS .,kas re vizinot no Rigas uz Liepaju pa velti ,vai B BUS vai LAP paliks

pirms 7 gadiem, 2013.10.21 19:14

SUPER

KAS TA GRIB BUT ....tas LUX EXPRESS .,kas re vizinot no Rigas uz Liepaju pa velti ,vai B BUS vai LAP paliks

pirms 7 gadiem, 2013.10.21 19:15

Liepājā