Lūdz ziedot avārijā cietušai meitenei

3.jūlijā pulksten 3.57 automašīna “Volvo S80” ietriecās mājas sienā Cukura ielā 26 un aizdegās, kā rezultātā gāja bojā divi cilvēki, bet vēl trīs guva traumas.

Vissmagāk cietusī ir 18 gadus vecā Liza Maksvite. Jaunietes vecmāmiņa Tatjana portālam pastāstīja, ka cietusī joprojām nav nākusi pie samaņas: “Jau dienā pēc avārijas Lizai tika veikta pirmā operācija, jo viņai traumētas nieres un citi iekšējie orgāni. Meitenei ir lauztas abas kājas, viena roka un mugurkauls, līdz ar ko viņa nav transportējama. Nepieciešams veikt vēl operācijas.”

Vecmāmiņa stāsta, ka mediķi tuviniekiem Lizas veselības stāvokli raksturojuši kā ļoti smagu, bet stabilu, jo ķermeņa temperatūra esot normāla un arī asinsspiediens esot normas robežās. “Ārsti veicina medikamentozu miega stāvokli,” piebilst Tatjana.

“Liza ir stipra meitene, un visi viņas draugi un radi ir pārliecināti par to, ka viņa pilnīgi izveseļosies. Tomēr, priekšā ir sarežģītas operācijas un ilga rehabilitācija,” teic cietušās jaunietes tuvinieki. Viņi lūdz iedzīvotāju palīdzību cietušās jaunietes ārstēšanai.

Vecmāmiņa atzīst, ka pagaidām tuviniekiem nav pat apjausma, cik izmaksās Lizas ārstēšanās, jo vēl pat nav zināms, cik operācijas meitenei, kura nupat pavasarī pabeidza skolu, būs nepieciešamas. Tāpat esot iespējams, ka jauniete būs jāpārved tālākai ārstēšanai uz Rīgu. “Iesākumam izmantojam iekrājumus, bet ar tiem nepietiks, jo viena operācija vien maksā aptuveni 700 latu,” teic Tatjana. Bet veselības apdrošināšanas polises meitenei nav.

Vecmāmiņa arī atklāj, ka nezina, kā iegadījies, ka Liza iesēdusies automašīnā, kura avarēja: “Neviens no mašīnā bijušajiem puišiem nav viņas draugs. Lizas draudzene bija meitene, kura pēc avārijas sadega. Manuprāt, jaunieši nebija lietojuši alkoholu, jo Liza nebūtu sēdusies mašīnā, ja vadītājs būtu bijis lietojis alkoholu. Viņa baidījās arī no pārlieku liela ātruma.”

Tuvinieki lūdz palīdzību Lizas ārstēšanās izdevumu segšanai. Ziedojumiem ir atvērti divi bankas konti, kuros var pārskaitīt naudu. Abi konti pieder Lizas mammai Olgai:

SEB banka:
Olga Robina
020176-10825
LV98UNLA0050009666010

Swedbank:
Olga Robina
020176-10825
LV43HABA0551036831307

Pievieno komentāru

Liepājā