Lūdz viedokli par mācību braucieniem sastrēgumu stundās

Pēc transporta komisijas sēdes Liepājas domē nolemts aptaujāt iedzīvotājus par nepieciešamību Liepājā ierobežot autovadītāju praktisko apmācību no rītiem un vakaros, kad ielās ir daudz transportlīdzekļu, vēstī domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Savu viedokli par lietu iedzīvotāji var paust pilsētas Domes mājas lapā www.liepaja.lv.

Šā gada februārī tika veikti grozījumi „Ceļu satiksmes noteikumos”, kas paredz, ka „Pašvaldības savā administratīvajā teritorijā ir tiesīgas noteikt ceļus, pa kuriem no plkst. 7.00 līdz 10.00 un no plkst. 16.00 līdz 20.00 aizliegti mācību braucieni” (215. punkts).

Noteikt ierobežojumus mācību braucieniem Liepājā ir ieteicis uzņēmums, kas pēc pašvaldības pasūtījuma ir sagatavojis pētījumu par satiksmes modelēšanu un organizācijas shēmas izstrādi centra teritorijai.

Transporta infrastruktūras komisijas sēdē komisijas locekļu vidū nebija vienprātības par grozījumu piemērošanu Liepājā, uzsvēra A.Štāls.

Portāls aptaujāja vairākus instruktorus, kuri ikdienā apmāca jaunos autovadītājus. Vairums no viņiem atzina, ka pirmajos mācību braucienos jaunie autovadītāji tiešām bremzē kustību, tomēr piebilda, ka šobrīd darba diena ir tik noslogota, ka nākas strādāt vakaros un agros rītos. "Klientu pietiek un kļūst aizvien vairāk, nezinu kā viņi iemācīsies, ja ierobežos apmācības laiku. Cik zinu brīvu instruktoru šobrīd nav," problēmas otru pusi skaidroja viens no instruktoriem.

Piemēram, Rīga izskanējuši piedāvājumi "mācībniekiem" atvēlēt kādu klusāku mikrorajonu, kur viņi varātu traucēt viens otru.

Pievieno komentāru

Liepājā