Lūdz un dzīvo caur kustību

Možam, izzināt alkstošam prātam un nemitīgi vingrinātam ķermenim, gadi nespēj daudz kaitēt, apliecina dejas leģenda Vija Vētra, vadot vairāk nekā divu stundu ilgu meistarklasi. Atzīmējot dzīves 85. un skatuves darbības 65. gadskārtu, māksliniece ieradusies Latvijā un ceturtdienas vakarā strādāja arī Liepājas Pedagoģijas akadēmijas zālē.

Mākslinieci uz veselības mēneša noslēguma pasākumiem Liepājā aicinājusi LPA Sporta katedras lektore Zita Valka un pilsētas domes veselības daļas vadītāja, arī dzejniece Inese Stadgale.

Meistarklasē piedalīties bija aicinātas arī vairāku Liepājas deju studiju dalībnieces, tai skaitā arī “Arabeska”, kuras dejotājas sveica mākslinieci, izpildot flamenko stila dejas.

Ikvienam sarīkojuma apmeklētajam bija iespēja ļauties kustību priekam un apbrīnot V. Vētras vitalitāti un gara spēku. “Man ir bijušas gan lauztas rokas, gan ceļgala operācijas.

Pirms dažiem gadiem man izoperēja gūžas locītavu. Tagad varu staigāt bez sāpēm, toties viena kāja nu ir par 2,5 centimetriem garāka. Ar apaviem vēl var kaut ko izdomāt, bet indiešu dejas jādejo basām kājām, tad nu nākas visādi izlīdzēties,” saka māksliniece un katram dejas stilam pārauj citas kurpītes, brīžam tikai vienai kājai.

Jūnijā māksliniece Rīgā vadīs vairākas meistarklases, uzstāsies koncertos un 10. jūnijā atklās savu gleznu izstādi.

Pievieno komentāru

Liepājā