LTV: Būs četri priekšvēlēšanu diskusiju raidījumi ārpus Rīgas; Liepājā - 20. maijā

Latvijas Televīzija (LTV) saistībā ar pašvaldību vēlēšanām rīkos daudzus priekšvēlēšanu raidījumus, no kuriem četri būs publiskas diskusijas ārpus Rīgas, informē LTV pašreklāmas redaktore Laura Brokāne.

Diskusiju cikls sāksies 8.maijā ar ievadraidījumu studijā - sarunu ar ekspertiem, politiķiem un sabiedrības pārstāvjiem par šo vēlēšanu nozīmīgiem aspektiem un kritērijiem, kas jāvērtē vēlētājam, izvēloties savu vietējo varu, teikts paziņojumā medijiem. Raidījumiem būs kopējas nosaukums "Izvēlies nākotni!".

Četras izbraukuma diskusijas ar skatītāju piedalīšanos aptvers visus vēlēšanu apgabalus - Zemgali, Kurzemi, Vidzemi, Latgali un Rīgu.

Priekšvēlēšanu diskusijas notiks 15.maijā Daugavpilī, 20.maijā Liepājā, 22.maijā Jelgavā un 29.maijā Jūrmalā. Galvaspilsētai Rīgai ir atvēlētas divas diskusijas - 13.maijā un 31.maijā. Kā diskusiju vietas katrā vēlēšanu apgabalā izvēlētas pilsētas ar lielāko iedzīvotāju skaitu, informē LTV.

Visas priekšvēlēšanu diskusijas "Izvēlies nākotni!" vienlaikus ar tiešraidi kanālā LTV1 pārraidīs arī kanāls LTV7, sinhroni tulkojot krievu valodā un pārraidot diskusiju ar surdotulkojumu. Tās būs skatāmas arī LTV interneta portālā "www.ltv.lv", teikts paziņojumā.

Jau ziņots, ka "Izvēlies nākotni!" diskusiju viens no vadītājiem būs LTV žurnālists un raidījuma "Sastrēgumstunda" vadītājs Gundars Rēders, bet otra vadītāja vēl tika meklēta. Kā ziņots, uz laiku izskanēja informācija, ka diskusijas varētu vadīt bijusī LTV žurnāliste Baiba Strautmane. Taču pēc sākotnēji izteiktas pozitīvas attieksmes Strautmane, kurai ir ģimene un bērni, iepazinusies ar diskusiju grafiku un darba slodzi, nolēma nepiedalīties.

3.maijā plkst.17.25 LTV1 notiks bezmaksas priekšvēlēšanu aģitācijas raidlaika izloze, savukārt darbdienās no 7.maija līdz 30.maijam plkst.17.25 vai 17.30 (atkarībā no sarakstu skaita) tiks pārraidīta bezmaksas priekšvēlēšanu aģitācija, katram sarakstam piešķirot ētera laiku četras reizes pa piecām minūtēm, informē LTV.

Vēlēšanu dienā - 1.jūnijā - plkst.10, 13 un 16 LTV1 gaidāmi trīs ziņu speciālizlaidumi, bet LTV7 - divi ziņu speciālizlaidumi krievu valodā plkst.12 un 19. Vēlēšanu dienas noslēgumā plkst.21.45 LTV1 pārraidīs vēlēšanu vakara raidījumu "Izvēlies nākotni! Pašvaldību vēlēšanas" (ar sinhrono tulkojumu krievu valodā un surdotulkojumu vienlaikus arī LTV7). Savukārt 2.jūnijā plkst.9 no rīta vēlēšanu rezultātus izvērtēs "Labrīt, Latvija!" speciālizlaidumā, raksta LTV.

Pievieno komentāru

Liepājā