LRTIB: Liepājas un apkārtnes aktīvās atpūtas piedāvājums ir pieaudzis

Šī gada vasarā Liepājas aktīvās atpūtas piedāvājumu klāsts papildinājies ar vairākiem jaunumiem: gan vietējiem iedzīvotājiem, gan viesiem ir iespējas aktīvi atpūsties un sportot ne tikai uz sauszemes, bet arī uz ūdens un gaisā.

„Jura staļļi” (www.jurastalli.lv) līdz šim zināmi kā vieta, kur pilnvērtīgi atpūsties ģimenēm ar bērniem: doties izjādēs ar zirgiem vai pavizināties ar divrikšu vai karieti. Tagad šeit ir jauns piedāvājums – gaisa trase „Spārnotais zirgs”. Trase veidota 6-7 metru augstumā virs zemes, kokos izvietoti 7 dažādi šķēršļi un divi nobraucieni pa trosēm. Šajā trasē drīkst doties visi, kuru augums ir virs 150 cm; tajā ir  seši atrakciju punkti un divi nobraucieni. Šīs trases garums kopumā ir 130 metri, bet garais nobrauciens – 64 metri. Paralēli izveidota šķēršļu trase arī bērniem „Vienradža trase”, kurā var doties jebkurš mazais. Trase veidota nelielā augstumā virs zemes, lai vecāki nepieciešamības gadījumā varētu pavadīt un iedrošināt savas atvases. Trases pēdējā posmā mazie piedzīvojumu meklētāji var atpūsties jaukā, no koka veidotā Vienradža mājiņā.

Laivošanas entuziastus iepriecinās ziņa, ka Liepājas pusē darbību uzsākuša „Niknās laivas” (www.niknaslaivas.lv)  - vēl viena laivu noma, kas piedāvā gan laivošanai drošus un komfortablus kajakus, gan arī airu laivas. Bez tam Niknās laivas palīdzēs jums gan nokļūt līdz laivošanas sākumpunktam un pēc brauciena arī līdz „civilizācijai”, gan arī papildus ērtībām nodrošinās jūs ar sauso mantu maisiem, piepūšamu maku telefoniem un videokameru, kas kas iemūžinās visus brauciena mirkļus. Starp citu, laivas niknums būs atkarīgs no jums pašiem un izvēlētā laivošanas maršruta.

Liepājas pilsētas pludmalē šovasar un arī nākamajās vasarās būs plašs piedāvājums aktīvās atpūtas cienītājiem: ne tikai Karostā bet arī pilsētas centra pludmalē darbojas vindsērfinga klubs „Rietumkrasts” (www.rietumkrasts.lv), no sauļošanās nogurušajiem piedāvājot gan vindsērfinga inventāru un apmācību, gan arī dažādas ūdens atrakcijas: ūdensmočus, ūdensslēpošanu un veikbordu, vizināšanos ar dažādiem peldpūšļiem aiz motorlaivas, savukārt pilsētas Dienvidrietumu pludmalē izveidota zona kaitborda cienītājiem (www.kites.lv) ar inventāra nomu un apmācības iespējām.

Šī ir pirmā sezona diviem jauniem veikparkiem – Beberliņos (Karostā) un Grobiņā. Veikborda parkā BB WakePark http://www.bbwake.lv atklāta kabeļa veikborda trase ar tramplīniem, un kafejnīca, bet nākotnē gaidāmas arī citas aktivitātes.

Savukārt uz Ālandes upītes izveidotais Grobiņas veikparks (www.veiko.lv/grobinas-veikparks) ir lieliska vieta, kur apgūt pirmās iemaņas veikošanā, tur arī trase ir garāka un tramplīnu izvietošana ir vēl perspektīvā. Šosezon veikparks savu darbību ir beidzis, bet jau ziemā, ja vien būs balts sniegs, tepat varēs izmantot trosu trasi, lai vizinātos ar sniega dēli vai slēpēm.

Informāciju sagatavoja:
Zane Gaile

Pievieno komentāru

Liepājā