LOC infrastruktūru apmeklējuši astoņi miljoni cilvēku

Šī gada 2. augustā Liepājas Olimpiskā centra ēkai apritēs 10 gadi kopš tās atklāšanas dienas.
Šajā desmitgadē, SIA ''Liepājas Olimpiskais centrs'' (LOC) no vienas ēkas darbības nodrošināšanas izaudzis līdz četru struktūrvienību – LOC Olimpiskā centra, LOC Baseins&SPA, LOC Ledus halles un LOC Manēžas apsaimniekošanai, kā arī, ar meitas uzņēmuma gādību rūpējas par pieciem sporta stadioniem Liepājā.
Laika posmā no 2008. gada līdz 2017. gadam ieskaitot, LOC infrastruktūru, tas ir, visas iestādes un stadionus apmeklējuši gandrīz 8 miljoni cilvēku, informēja  sabiedrisko attiecību speciāliste Anete Mūrniece.

Visvairāk apmeklētāju ir bijuši tieši LOC Olimpiskajā centrā – aptuveni 4,1 miljoni. No atklāšanas 2008. gadā, līdz 2017. gada beigām, LOC Olimpiskajā centrā norisinājušies 4806 lielāka un mazāka mēroga sporta un kultūras pasākumi. Šo gadu laikā kultūras pasākumus apmeklējuši aptuveni 650 tūkstoši cilvēku, savukārt sporta pasākumus apmeklējuši aptuveni 521 tūkstoši cilvēku. Starpību no kopējā apmeklētāju skaita veido ikdienas apmeklētāji – darbinieki, skolēni, sportisti un jebkurš cits Olimpiskā centra apmeklētājs.

LOC Baseins&SPA tika atklāts 2011. gada decembrī un, līdz šim, kompleksu apmeklējuši aptuveni 1,6 miljoni cilvēku. Līdzīgs apmeklētāju skaits, 1,5 miljoni, fiksēts kopumā visos LOC stadionos kopš 2013. gada, kad SIA ''Liepājas Olimpiskais centrs'' meitas uzņēmums SIA ''OC Liepāja'' sāka apsaimniekot piecus Liepājas sporta stadionus – stadionu ''Daugava'', Daugavas stadiona rezerves laukumu, stadionu ''Olimpija'', Raiņa parka stadionu un Velnciema stadionu.

Savukārt, jaunākais LOC pārziņā esošais objekts, LOC Ledus halle, kopš 2014. gada ir uzņēmis aptuveni 700 tūkstošus apmeklētāju.

“Arī šogad varam lepoties ar sporta infrastruktūras attīstību, jo jau šajā nedēļas nogalē, 18. martā, Liepājas pilsētas dzimšanas dienas svinību ietvaros, tiks svinīgi atklāta jaunā LOC Manēža, kura galvenokārt, nodrošinās treniņu iespējas vieglatlētiem un florbolistiem. Manēža veidota tā, lai būtu atbilstoša Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas noteiktajiem vieglatlētikas manēžu standartiem, un būtu piemērota starptautisku vieglatlētikas sacensību rīkošanai,” pastāstīja LOC pārstāve.
Komplekss aprīkots ar visu nepieciešamo vieglatlētikas treniņprocesam un sacensībām, specializētu laukumu florbolam un citiem sporta veidiem, klinšu kāpšanas sienu, kā arī pirmo un vienīgo iekštelpu pludmales volejbola laukumu Liepājā. Domājams, jaunatklātā manēža būtiski palielinās kopējo apmeklētāju skaitu LOC infrastruktūrā, jo jaunajā sporta hallē ik dienu savus treniņus aizvadīs vieglatlēti un florbolisti no Liepājas un tuvējās apkārtnes. Ņemot vērā, ka kompleksā ierīkots hostelis, LOC Manēžā treniņprocesu varētu aizvadīt arī citu pilsētu un valstu sportisti.

Lai pilnveidotu Liepājas sporta infrastruktūru un stiprinātu tenisa tradīcijas, jau šīs vasaras beigās plānots uzsākt LOC Tenisa halles būvniecību. Pēc būvdarbu pabeigšanas tiks izveidots universāls sporta spēļu laukums, ielu vingrošanas rīku laukums, ārējie tenisa laukumi, tenisa iesildīšanās sienas un laukums, kā arī laukumi pludmales tenisam un volejbolam.

Pievieno komentāru

Liepājā