LMMDV izcīna godalgotas vietas dizaina darbu konkursā “Dizaina arēna 2020”

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) audzēkņi izcīnījuši godalgotas vietas skolu un augstskolu dizaina darbu konkursā “Dizaina arēna 2020”. Titulu “Gada labākais audzēknis dizainā” ieguva kvalifikācijas darba “Ilustrācijas un paplašinātā realitāte pasakai "Sniega kurmis" autore Annija Drungila. Darba vadītāja ir Reklāmas dizaina izglītības programmas vadītāja Zane Bluķe, informē skola.

Arī nominācijā “Saziņas dizains” Annija Drungila ar savu kvalifikācijas darbu “Ilustrācijas un paplašinātā realitāte pasakai "Sniega kurmis" ieguva 1. vietu.

Savukārt audzēkne Noela Kaņecka nominācijā “Saziņas dizains” izcīnīja 2. vietu ar kvalifikācijas darbu “Informatīva materiāla izveide LMMDV 1. kursa audzēkņiem "Pirmā Palīdzība Pirmajam kursam". Darba vadītāja - Reklāmas dizaina izglītības programmas vadītāja Zane Bluķe. Turklāt nominācijā “Lietu dizains” audzēkne Grēta Girvaite ar kvalifikācijas darbu “Tematiska rotu grupa "Entomon"” ieguva 2. vietu. Darba vadītājs - Edijs Ābelis.

“Par spīti sarežģītajam mācību procesam gan pavasarī, gan jaunā mācību gada sākumā, LMMDV audzēkņi un pedagogi ir kārtējo reizi parādījuši savu profesionalitāti, mērķtiecīgumu un spēju mobilizēties arī krīzes apstākļos. Esmu patiesi lepna par paveikto un izsaku pateicību gan audzēkņiem, gan pedagogiem par kvalitatīvi veiktu darbu,” uzsver LMMDV direktore Inga Auziņa.

Konkurss ik gadu tiek organizēts ar mērķi apzināt un popularizēt Latvijas dizaineru labākos sniegumus un veicināt nozares augstvērtīgu attīstību. Šis ir vienīgais konkurss Latvijā, kur Latvijas profesionālās vidusskolas var sacensties dizaina jomā.

Viens no būtiskākajiem ieguvumiem konkursā ir iespēja savu darbu demonstrēt pieredzējušiem nozares līderiem un saņemt profesionālu viedokli, tādējādi gūstot apstiprinājumu sava produkta konkurētspējai pasaules līmenī. Konkurss ir veids, kā apzināt šī brīža situāciju Latvijas dizainā un būt daļai no šī procesa.

Konkursa darbus vērtēja profesionāļi no Latvijas un ārvalstīm. Žūrijā darbojās dizaineris Paolo Panieri (Itālija), Saimons Hardvers (Lielbritānija), Inga Garniere (Latvija), Zane Biteniece (Latvija), Laura Bērziņa (Beļģija), Sergejs Rusakovs (Krievija).

Pievieno komentāru

Liepājā