LJA: Veicot "Stena Line" prāmja "Urd" pārbaudi, netika konstatēti pārkāpumi vai bojājumi

Veicot "Stena Line" prāmja "Urd" pārbaudi, netika konstatēti pārkāpumi vai bojājumi, kas apdraud kuģošanas drošību, informē Latvijas Jūras administrācijā (LJA).

Bojājumi, par kuriem savā vēstulē informēja prāmja pasažiere (tajā skaitā kanalizācijas bojājumi) bija novērsti, skaidro administrācijā, vien norādot, ka tomēr jāņem vērā, ka no pasažieres aprakstītā brauciena līdz pārbaudei bija pagājušas jau vairāk nekā divas nedēļas.

Latvijas Jūras administrācijas inspektori pārbaudes laikā savāca arī informāciju par minēto prāmja reisu, arī paskaidrojumu no kuģa kapteiņa un citiem apkalpes locekļiem. Kuģa žurnālā nebija neviena ieraksta, kas apstiprinātu informāciju, ko sniedza pasažiere, uzsver LJA.

Administrācija par notikušo informēs Dānijas kā prāmja "Urd" karogvalsts kuģu kontroles institūcijas, kas ir atbildīgas par prāmja drošību.

Kā ziņots, Liepājā tika veikta kompānijas "Stena Line" prāmja "Urd" apsekošana, reaģējot uz kādas pasažieres sūdzību par, viņasprāt, bīstamu prāmja sasvēršanos ceļā no Liepājas uz Travemindi Vācijā, aģentūru LETA informēja Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Apsekošana veikta, jo kāda prāmja pasažiere nosūtījusi vēstuli Latvijas Jūras administrācijai par, viņasprāt, bīstamu situāciju brauciena laikā 9.aprīlī.

Latvijas Jūras administrācijas speciālisti, piedaloties Liepājas ostas drošības virsniekam, 24.aprīlī veica prāmja "Urd" apsekošanu.

Kā pastāstīja Liepājas ostas drošības virsnieks Kaspars Poņemeckis, Liepājas ostai ir svarīga ikviena pasažiera drošība un labsajūta, līdz ar to, reaģējot uz saņemto vēstuli, Latvijas Jūras administrācija veica kuģa "Urd" apsekošanu. Kuģa apskates laikā iegūto informāciju Latvijas Jūras administrācija vēl apkopos un analizēs.

Pēc pasažieres stāstītā, prāmis ceļā no Liepājas uz Travemindi sācis svērties uz vienu pusi, ziņo portāls "Liepājniekiem.lv". Ap plkst.18 prāmis jau esot bijis sasvēries par aptuveni 15 grādiem, bet pasažieru kajītes pārplūdušas ar kanalizāciju. Esot cēlies vējš, un prāmis turpinājis svērties. Ap plkst.19.30 prāmis bijis sasvēries aptuveni par 20 grādiem. Uz kuģa, pēc Zanes Dzalbes teiktā, esot sākusies panika, cilvēki sabijušies. Kanalizācija turpinājusi kajītē plūst līdz prāmja apstāšanās brīdim ostā, prāmis ceļu visu nakti turpinājis ievērojami sasvēries.

Pievieno komentāru

Liepājā