"Literatūras gada balvu 2007" pasniegs Liepājā

Latvijas Rakstnieku savienības "Literatūras gada balva 2007" 15. martā plkst.15 tiks pasniegtas Liepājas Latviešu biedrības namā, šodien Liepājas pārstāvniecībā Rīgā pastāstīja Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētāja Ieva Kolmane.

Grāmatu apgādi, bibliotēkas, sabiedriskās organizācijas, kultūras un izglītības iestādes "Literatūras gada balvai 2007" ir pieteikušas 67 grāmatas, puse no kurām ir tulkojumi, pastāstīja Kolmane.
Saskaņā ar konkursa nolikumu, balvu par izcilākajiem darbiem aizvadītajā gadā piešķirs sekojošās grupās: dzeja, proza, dramaturģija, tulkojumi un atdzeja, literatūrkritika un literatūrzinātne, literatūra bērniem, spilgtākā debija. Pēc Kolmanes teiktā, šogad "hroniski slima" ir nominācija "dramaturģija", žūrijai esot šaubas arī par konkursam iesniegto literatūrzinātnisko grāmatu kvalitāti. Toties bagātīga izvēle esot bērnu grāmatu jomā un tulkotajā literatūrā.
Paralēli septiņām attiecīgo žanru balvām tiks piešķirtas divas mūža balvas - par ieguldījumu literatūrā un tulkošanu. Iesniegtās grāmatas vērtē 12 cilvēku žūrija, kuru šogad vada dzejnieks un tulkotājs Jānis Elsbergs, kura balss šaubu brīžos būšot izšķirošā.
Laureātu vārdi tikšot atklāti tikai apbalvošanas ceremonijā.

Pievieno komentāru

Liepājā