Lipmans: "Liepājas metalurga" arodbiedrības vadība liek šķēršļus tikties ar darbiniekiem, izplatot nepatiesas ziņas

AS "Liepājas metalurgs" arodbiedrības vadība liek šķēršļus uzņēmuma akcionāram Kirovam Lipmanam tikties ar uzņēmuma darbiniekiem, lai uzklausītu viņu viedokli un mēģinātu rast kopīgu risinājumu maksimāli ātrai uzņēmuma darbības atjaunošanai, jo izplata nepatiesas ziņas par sarunu saturu ar akcionāra pārstāvjiem, teikts Lipmana pārstāvju izplatītajā paziņojumā.

"Man ir svarīgs "Liepājas metalurgā" strādājošo darbinieku turpmākais liktenis, tomēr arodbiedrības vadības centieni ierobežot manu tikšanos ar uzņēmuma darbiniekiem liek domāt, ka arodbiedrības vadītājiem vairāk rūp akcionāru Sergeja Zaharjina un Iļjas Segala un pašreizējās vadības liktenis, nevis strādnieku tiesību aizstāvēšana," norāda Lipmans.

Pēc izskanējušajām ziņām par "Liepājas metalurga" vadības izstrādātā tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) plānā paredzētajiem soļiem, tostarp arī strādājošo skaita samazinājumu, Lipmans pieprasa uzņēmuma vadību iesniegt viņam TAP plānu.

Jau ziņots, ka Lipmans ar sava advokāta starpniecību uzaicinājis uz tikšanos Rīgā uzņēmuma arodbiedrības priekšsēdētāju Jāni Gravu un citus arodbiedrības pārstāvjus, teikts "Liepājas metalurga" 5.augustā izplatītajā paziņojumā.

"Pēc šodien nosūtītā aicinājuma Lipmana kungam tikties ar "Liepājas metalurga" darbiniekiem esmu saņēmis zvanu no viņa advokāta Pāvela Rebenoka, kurš aicināja mani un vēl 15 arodbiedrības biedrus uz Rīgu, lai tiktos ar Lipmanu. Tas ir pilnīgi nepieņemami, jo mēs aicinājām Lipmanu uz Liepāju, uz mūsu uzņēmumu," norādīja Grava.

Iepriekš "Liepājas metalurga" strādnieki atklātā vēstulē vērsās pie Lipmana ar lūgumu apmeklēt uzņēmumu, kurā Lipmans neesot bijis desmit gadus, un pārmet neieinteresētību uzņēmuma glābšanā un darbinieku apvainošanu, teikts atklātajā vēstulē, ko visu darbinieku vārdā parakstījis uzņēmuma arodbiedrības priekšsēdētājs Grava.

Darbinieki lūdz strādājošajiem paziņot apmeklējuma laiku un tikšanās vietu un norāda, ka iepriekš bijis mēģinājums sarunāt tikšanos ar Lipmanu, taču neveiksmīgs.

Iepriekš Lipmans paziņoja, ka ir gatavs tikties ar metalurģijas uzņēmuma arodbiedrību līderiem, lai uzklausītu viņu viedokli un mēģinātu rast kopīgu risinājumu maksimāli ātrai uzņēmuma darbības atjaunošanai.

Kā ziņots, finanšu grūtībās nonākušā "Liepājas metalurga" strādnieki tikšanās laikā ar uzņēmuma akcionāru un bijušo "Liepājas metalurga" padomes priekšsēdētāju Zaharjinu atbildes uz jautājumiem par uzņēmuma nākotni nesaņēma, vien ieteikumu paciesties līdz augusta beigām, novēroja "Rietumu Radio".

"Liepājas metalurgs" nonācis finanšu grūtībās, pārtraucis ražošanu, un patlaban tiek pilnveidots tā tiesiskās aizsardzības plāns.

Valsts kase jūlijā no valsts budžeta līdzekļiem samaksāja "Liepājas metalurga" vietā visu rūpnīcas parādu Itālijas bankai "UniCredit S.p.A." - 67 465 056 eiro jeb 47 414 711 latus. Pirms tam aprīlī Valsts kase Itālijas bankai veica "Liepājas metalurga" valsts galvotā kredīta pamatsummas daļas maksājumu 6 128 456 eiro (4 307 103 latu) apmērā.

Pievieno komentāru

Liepājā