Lipmans kritizē politiķus, šaubās par "UniCredit" imidžu un "Stemcor" sauc par afēristiem

Finanšu grūtībās nonākušā uzņēmuma "Liepājas metalurgs" akcionārs Kirovs Lipmans, kurš jau ilgstoši konfliktē ar citiem lielākajiem akcionāriem Sergeju Zaharjinu un Iļju Segalu, laikrakstam "Diena" sniedzis asu interviju, kurā kritizē esošos un bijušos politiķus par nekompetenci, apšauba "Liepājas metalurgu" kreditējošās Itālijas bankas "UniCredit" imidžu un globālo tērauda tirdzniecības kompāniju "Stemcor" sauc par afēristiem.

Viņaprāt, muļķība ir premjera Valda Dombrovska un citu politiķu izteikumi, ka "Liepājas metalurga" akcionāri nekādi neveicina to, lai uzņēmums sekmīgi turpinātu darbu. Lipmans apgalvo, ka politiķiem nav jākoncentrējas uz akcionāru ķīviņiem, jo "tas nav biznesa jautājums, tas ir personīgs jautājums" un "neattiecas uz kopējo darbu".

Pēc Lipmana teiktā, "galvenais iemesls tajā, kas šodien notiek "Liepājas metalurgā", ir tā izzagšana". Noprotams, ka tajā viņš vaino Zaharjinu un Segalu, kā arī uzņēmuma amatpersonas.

Lipmans apgalvo, ka pārējie akcionāri agrāk bijuši "saistīti ar krimināliem" un valsts galvojums izsniegts "negodīgiem cilvēkiem".

"Es nemaz nešaubos, kādā veidā tas [galvojums] tika dots. Es varu atklāti pateikt - ar maksājumiem! (..) Nedomāju, ka viņiem, "Liepājas metalurgam", tik vienkārši iedeva galvojumu, tur bija viss samaksāts," intervijā saka Lipmans.

Pēc Lipmana domām, politiķi Latvijā ir nekompetenti. Īpaši asu viņa kritiku izpelnījies pašreizējais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts un bijušais finanšu ministrs Einars Repše.

"Ja ekonomikas ministrs būtu profesionālis, nevis mākslinieks, ja finanšu ministrs, kas iedeva garantiju, bet tagad jau atkal runā par atgriešanos politikā, būtu profesionāls, viņš uzreiz iebilstu," izteicies Lipmans.

Viņš uzskata, ka valstij nebija jāmaksā "Liepājas metalurga" kredīts bankai "UniCredit", un apšauba tās imidžu. "Mēs zinām to banku, mēs visi zinām, kas ir šī banka un kāds ir tās imidžs Eiropā un pasaulē. Valstij tas bija jāzina," teicis Lipmans.

Openhaimeru ģimenes kontrolēto tērauda tirdzniecības kompāniju "Stemcor" Lipmans netieši nosaucis par afēristiem, apgalvojot, ka tā kopā ar Zaharjinu un Segalu vēlas "Liepājas metalurgu" novests līdz maksātnespējai.

"Tā ideja ir ļoti vienkārša. Viņi grib novest līdz maksātnespējai, lai būtu vismazākā cena. Kopā ar tiem angļiem, ar ko viņi visu laiku strādā, savā starpā dala to starpību. (..) Viņiem plānā ir atstāt tikai krāsni, taisīt un pārdot tikai sagataves. Un Metalurgā atstāt tikai vienu trešdaļu vai ceturtdaļu cilvēku. Viņi nedomā, ko darīt ar velmētavu," klāsta Lipmans.

Lipmans uzskata, ka valdībai "Liepājas metalurga" glābšana būtu jāuztic viņam. "Esmu gatavs vēlreiz šajā valstī pierādīt, ka "Liepājas metalurgu" var pacelt. Bet - lai man netraucē neviens. Es pats to visu izdarīšu," rezumē Lipmans.

Kā ziņots, "Liepājas metalurgs" nonācis finanšu grūtībās, pārtraucis ražošanu un patlaban tiek pilnveidots tā tiesiskās aizsardzības plāns.

Valsts kase no valsts budžeta līdzekļiem rūpnīcas vietā samaksāja parādu "UniCredit" - 51,7 miljonus latu.

LM akcionāru sapulcē šonedēļ apstiprināta jauna uzņēmuma padome, bet par zvērinātu revidentu izraudzīta starptautiskā audita un konsultāciju kompānija "Price Waterhouse Cooper".

Pievieno komentāru

Liepājā