Lipmans gatavs piesaistīt investoru "Liepājas metalurgam"

Lai iesaistītos "Liepājas metalurga" (LM) glābšanā, piesaistot starptautisku investoru, no valdības nepieciešams auditora atzinums par uzņēmuma patieso finanšu stāvokli un esošās vadības nomaiņa, vēstulē Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim, finanšu ministram Andrim Vilkam, ekonomikas ministram Danielam Pavļutam un Valsts kases pārvaldniekam Kasparam Āboltiņam norāda LM akcionārs Kirovs Lipmans. Tikmēr vakar "Panorāma" ziņoja, ka LM izvēlas kreditorus, kam naudu atmaksāt.

Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma" trešdien ziņoja, ka LM izvēlējies tikai divus kreditorus, kam atmaksāt savus parādus. Turklāt summas bijušas visai iespaidīgas.

Pret šiem kreditoriem LM bijis labvēlīgāks nekā arī pret valsti, kam, iespējams, vajadzēs atmaksāt savulaik uzņēmumam galvotā kredīta daļu. Zināms, ka 12.aprīlī „Liepājas metalurgs" kādam oficiālajā kreditoru klubā neietilpstošajam aizdevējam atdevis vairākus miljonus latu - aptuveni trīs miljonus latu.

Savukārt kopumā gada laikā saistības pret kādu citu kreditoru, kurš avansā par piegādāto produkciju iemaksājis apjomīgu summu, esot mazinājušās par 25 miljoniem latu.

Vienlaikus cits LM kreditors - "Latvenergo" - jau veido uzkrājumus, lai nosegtu risku, kas rodas, ja metalurģijas uzņēmums par piegādāto enerģiju tomēr nenorēķinās.

Kā norāda K. Lipmans, viņa rīcībā joprojām nav objektīvas informācijas par uzņēmuma patieso finanšu stāvokli. Iepriekšējie lūgumi iepazīstināt ar starptautiskās auditorkompānijas "Ernst & Young Baltic" veiktā LM audita atzinumu nav sadzirdēti.

"Vēlreiz Jums apstiprinu savu apņemšanos piesaistīt stratēģisku investoru "Liepājas metalurga" stāvokļa stabilizācijai un ilgtspējīgai izaugsmei, un arī pašam personīgi iesaistīties tā glābšanā," vēstulē uzsver K. Lipmans.

K. Lipmanam gan ir noteikumi. Viņš vēlas iepazīties ar auditoru atzinumu, lai Sergejs Zaharjins un Iļja Segals pārdod visas savas LM akcijas investoram, kurš tiks atrasts, jānomaina arī visa valde. Ja tiktu izpildīti šie nosacījumi, K. Lipmans no savas puses apņemtos nodrošināt uzņēmumam iespēju iegādāties jau šobrīd tā saimnieciskajai darbībai nepieciešamos metāllūžņus jebkurā apjomā, turklāt par iepirkuma cenu, kas būtu zemāka, nekā to tagad maksā uzņēmums.

"Man kategoriski nav pieņemama situācija, kad tā vietā, lai veiktu kārtējo pamatparāda un procentu maksājumu bankai "UniCredit S.p.A.", "Liepājas Metalurga" vadība dod rīkojumus veikt nezināmu parādu samaksu kādiem nezināmiem kreditoriem un vēršas pie valsts, lai tā maksā uzņēmuma vietā bankai," vēstulē uzsver K. Lipmans.

"Uzskatu, ka uzņēmuma finanšu plūsmu var operatīvi sakārtot, veicot nepieciešamā apjoma metāllūžņu iepirkumus iekšējā tirgū. Ir iespējams panākt arī bankas UniCredit S.p.A. parāda restrukturizāciju. Uzskatu, ka ir iespējamas konstruktīvas, pragmatiskas "Liepājas Metalurga" vienošanās "Kreditoru klubā". Tāpat esmu gatavs iesaistīties naudas plūsmas plāna izstrādē ar noteikumu, ka tiek sniegta informācija par šā brīža finanšu situāciju "Liepājas Metalurgā". Arī pārējos valdības uzstādītos priekšnoteikumus uzskatu par izpildāmiem," pauž K. Lipmans.

Pievieno komentāru

Liepājā