Lipmans gatavs investēt "Liepājas metalurgā", ja Zaharjins un Segals vairs nebūs akcionāri

Finanšu grūtībās nonākušā "Liepājas metalurga" akcionārs Kirovs Lipmans joprojām ir gatavs ieguldīt līdzekļus uzņēmuma darbības tūlītējā atjaunošanā, taču ar nosacījumu, ka Sergejs Zaharjins un Iļja Segals vairs nav "Liepājas metalurga" akcionāri, biznesa portālam "Nozare.lv" apstiprināja Lipmans.

Jautāts, vai viņš var komentēt Zaharjina un Segala vakar parakstīto vienošanos par uzņēmuma akciju atdošanu kreditoriem, iekļaujot tajā savus papildinājumus, Lipmans sacīja, ka pagaidām "Liepājas metalurga" kreditoru finanšu konsultants "Prudentia Advisers" viņu nav iepazīstinājis ar vienošanās līgumu un tajā iekļautajiem papildinājumiem, tāpēc neko komentēt nevarot.

"Šie cilvēki vienmēr kaut ko papildina, tāpēc viņiem nevar uzticēties. Man pozīcija paliek nemainīga - esmu gatavs ieguldīt līdzekļus un tūlīt atjaunot "Liepājas metalurga" darbību, taču tikai gadījumā, ja Zaharjins un Segals netiek laisti ne tuvu pie uzņēmuma. Kopā ar cilvēkiem, kas uzņēmumu ir noveduši līdz bankrotam, es nevaru strādāt. Ar negodīgiem cilvēkiem man nebūs nekādu saistību," uzsvēra Lipmans.

Jau ziņots, ka Zaharjins un Segals pirmdien, 19.augustā pēc uzņēmuma kreditoru pārstāvju prasības parakstījuši vienošanos par savu akciju atdošanu par vienu latu katram, aģentūrai LETA apstiprināja uzņēmumā. Līguma projekts par akciju nodošanu parakstīts ar divu veidu papildinājumiem.

Kā aģentūrai LETA skaidroja "Liepājas metalurga" pārstāve advokāte Sintija Radionova, līguma projektam pievienoti papildinājumi, lai nodrošinātu visu trīs uzņēmuma akcionāru vienādas tiesības un iespējas. Tāpat Zaharjins un Segals vēlas, lai līgumā tiktu atrunātas uzņēmuma tiesiskās aizsardzības plāna pasākumu galīgajā redakcijā (TAP) panāktās vienošanās, sacīja Radionova, atgādinot, ka "Liepājas metalurga" TAP pasākumu plāna galīgā redakcija ir saskaņota ar visiem uzņēmuma kreditoriem.

"Tā kā mums patiesi rūp uzņēmuma un rūpnīcas liktenis un mums ir svarīgi, lai ražošana nekavējoties tiktu atsākta, esam centušies pēc iespējas ievērot Jūsu piedāvātos nosacījumus, ietverot Jūsu piedāvātajos līgumu projektos tikai tādus noteikumus, kas garantē visiem trīs lielākajiem akcionāriem vienādas iespējas un tiesības, kā arī esam centušies pieturēties pie savstarpēji praktiski saskaņotā tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plāna redakcijā, kādā tā ir izstrādāta uz 2013.gada 13.augustu," teikts Zaharjina un Segala parakstītajā un konsultantam "Prudentia Advisers" nosūtītajā vēstulē, kuras kopija pirmdienas vakarā izplatīta medijiem. Vēstulē akcionāri uzsver, ka "Liepājas metalurga" glābšanas interesēs viņi esot gatavi nodot akcijas kreditoru klubam.

Pēc uzņēmuma pārstāves teiktā, par Zaharjina un Segala pausto gatavību nodot savas akcijas par latu katram informēts kreditoru pieaicinātais finanšu konsultants "Prudentia Advisers", nosūtot tam pa faksu parakstīto līguma projektu ar piedāvātajiem papildinājumiem. Kā norādīja Radionova, līguma projektā nav bijusi norādīta otra līgumslēdzēja puse, proti, akciju pircējs.

Kā aģentūrai LETA apliecināja "Liepājas metalurga" padomes priekšsēdētājs Guntis Vilnītis, viņš ir saņēmis informāciju, ka Zaharjins un Segals ir parakstījuši kreditora pārstāvja piedāvāto vienošanos par akciju nodošanu.

Vilnītis gan atzina, ka nav informēts par akcionāru pievienotajiem papildinājumiem. Tāpat Vilnītim neesot skaidra tālākā juridiskā procedūra, lai šī vienošanās tiktu noslēgta līdz galam, tostarp - kas tieši būs otra līgumslēdzēja puse un kā tiks atrisināta situācija saistībā ar akciju arestu, norādot, ka jūnijā Ekonomikas policija pieņēma lēmumu arestēt Zaharjinam un Segalam piederošās "Liepājas metalurga" akcijas.

Kā ziņots, "Prudentia Advisers" partneris Kārlis Krastiņš 15.augustā, tiekoties ar visiem trīs uzņēmuma akcionāriem, izvirzīja prasību Zaharjinam un Segalam atdot kreditoriem savas uzņēmuma akcijas par vienu latu katram. Ja šis nosacījums netiktu izpildīts, tad tikšot sākts uzņēmuma maksātnespējas process, par tikšanos iepriekš informēja Lipmans.

"Man šāda prasība netika izvirzīta, jo joprojām esmu gatavs ieguldīt uzņēmumā personiskos līdzekļus - tik, cik būs nepieciešams," sacīja Lipmans.

Jau ziņots, ka arī maija beigās "Liepājas metalurgs" izplatīja paziņojumu, ka, izpildot "Prudentia Advisers" izvirzīto prasību, Zaharjins un Segals ir parakstījuši vienošanos par ieguldījumu veikšanas un akciju nodošanas kārtību attiecībā uz "Liepājas metalurgu", kas paredz visu trīs lielāko akcionāru - Zaharjina, Segala un Lipmana - akciju nodošanu kreditoru grupai par vienu latu, ja līdz noteiktam termiņam netiks veikts naudas ieguldījums desmit miljonu latu apmērā no katra akcionāra. Tomēr akcijas kreditoriem tā arī netika nodotas, jo Lipmans šo vienošanos neparakstīja, savukārt Zaharjins un Segals izvirzīja nosacījumus, kuriem nepiekrita kreditori.

Pievieno komentāru

Liepājā