Lipmana pārstāvis: "Liepājas metalurga" administrators ļauj izpārdot uzņēmuma aktīvus, kas tikai pietuvina uzņēmumu maksātnespējai

Finanšu grūtībās nonākušās AS "Liepājas metalurga" tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) administratoram Haraldam Velmeram ļaujot izpārdodot uzņēmuma aktīvus, tikai pietuvinās nelabvēlīgākais scenārijs - uzņēmuma maksātnespēja, uzskata uzņēmuma akcionāra Kirova Lipmana pilnvarotais pārstāvis Mārtiņš Krieķis.

"Ir neizprotami, ka TAP plāna realizācijai ir izvirzīts administrators, kurš tieši vēlas, lai nevis tiktu novērsta valstiski svarīga uzņēmuma maksātnespēja un atjaunota tā darbība, kā arī darbavietas, bet gan - lai notiktu ļaunākais variants, jo tas esot personīgi izdevīgi," norāda Krieķis.

Viņš uzskata, ka pirmās pazīmes par Velmera personīga izdevīguma izvirzīšanu kā prioritāti TAP procesā ir "Liepājas metalurgam" piederošā uzņēmuma "Sātiņi Energo LM" pārdotās kapitāla daļas.

"Runa taču ir par vairākiem simtiem darba vietu atjaunošanu un miljoniem latu iemaksu valsts budžetā, ja izdotos atjaunot "Liepājas metalurga" darbību, tomēr, lai tas notiktu, esošajiem akcionāriem Sergejam Zaharjinam un Iļjam Segalam, kā arī administratoram Velmeram ir jāizbeidz rīkoties savtīgi," uzsver Krieķis.

Lai panāktu lielāku uzraudzību "Liepājas metalurgā" notiekošajam, Lipmana pārstāvji Krieķis un zvērināts advokāts Pāvels Rebenoks izvirza priekšlikumu uzņēmuma vadībai, ka turpmāk visās valdes un padomes sēdēs būtu jāpiedalās kreditoru un Lipmana pārstāvjiem, tādējādi nodrošinot pārvaldes procesa caurskatāmību un novēršot nesaimnieciskumu.

Pievieno komentāru

Liepājā