Līgo dancotāji rotājas Rožu laukumā

Liepājas centrā, Rožu laukumā, arī uz Tramvaja tilta un pie pilsētas robežām uz Grobiņu un Nīcu, ir uzstādīti šo Līgo svētku rotājumi, informē sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

„Stilizētas, nosacītas, simboliskas dejotāju figūras zālienā Rožu laukumā, ir centrālais motīvs, kas darināts pēc 50to gadu zīmējumu paraugiem, un simbolizē ne tikai deju kā vienu no Saulgriežu laika maģijām, bet arī atgādina, ka šis gads rit skolēnu dziesmu un deju svētku zīmē,” saka pilsētas galvenā māksliniece Agita Ansule.

Dejotāju siluetus rotā apdruka – margrietiņu un ozollapu motīvs, tas sasaucas ar margrietu ziediem pie apgaismojuma balstiem uz Tramvaja tilta un pilsētas robežām, veidojot vienotu vēstījumu.

„Bet ir atstāta arī vieta liepājnieku iztēlei par ugunskuru, sauli, siera rituli, alus kausu un citiem šo svētku elementiem,” piebilst māksliniece.

Pilsētas rotāšanai izmantotas iepriekšējos gados izgatavotie un rūpīgi uzglabātie elementi. Rotājumu uzstādīšanu un uzturēšanu nodrošina SIA „Uniq”.

Pievieno komentāru

Liepājā