“Lietuvos rytas” stāstītā versija atgādina pasakas

“Pie Liepājas iet bojā jahta, trīs lietuvieši uz viļņlauža palīdzību nesagaida trīs dienas” – tik dramatiski notikumus atspoguļo laikraksts “Lietuvos Rytas”. Latvijas puses ekspertiem pat grūti komentēt tik klajus melus.

Viļņlauzis nav tropu sala okeānā
“Tā ir skaista pasaka, šūta ar baltiem diegiem, pat nezinu, kam šāda krāpšanās ir izdevīga,” vērtē Liepājas ostas kapteinis Eduards Raits. Ja vējš ir ap 20 metriem sekundē, kā naktī uz 18. novembri, gaisa temperatūra ap nulli, cilvēka izredzes izdzīvot ir astoņas stundas. Ja labi trenēts – desmit, bet nevar būt runa par diennaktīm. Turklāt diviem no izglābtajiem bija basas kājas, viļņi, kas triecas pret viļņlauzi, ir vairākus metrus augsti.

Kustība ostā šajās dienās netika pārtraukta, kursēja loču kuģi, kas arī pamanīja, ka uz viļņlauža kāds signalizē ar uguni. Glābšanas darbi notika operatīvi, ļoti riskantos apstākļos. Pirmā palīdzība tika sniegta uz kuģa “Tiira”, tika izsaukta arī neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde no Liepājas reģionālās slimnīcas. Vēlāk jaunākajam no izglābtajiem palicis slikti, piedāvāts doties uz slimnīcu, bet lietuvieši atteikušies. Sazinājušies ar tuviniekiem, un 19. novembra rītā viņiem atbraukts pakaļ.

Meli aizdomas tikai pastiprina
“Uz viļņlauža viņi varēja būt bijuši kādas četras stundas, ne vairāk. Kapteiņdienests atrodas augstu, dienas laikā noteikti būtu pamanīts uzreiz, ja uz viļņlauža būtu cilvēki, turklāt šādos košos kombinezonos.

Tas nav pārāk tālu,” vērtē valsts robežsardzes Ventspils pārvaldes priekšnieks pulkvežleitnants Aleksandrs Volkovs, kurš veic apstākļu noskaidrošanu. Viņš norāda, ka ir pamatotas aizdomas, ka jahta varētu būt zagta. Šādas pasakas par notikumu norisi aizdomas tikai pastiprinot. “Viņi tā arī nespēja atbildēt, no kuras ostas nāk, teica, ka no Gotlandes. Nu, nav viss tīrs šajā lietā,” komentē A. Volkovs.

Šobrīd notiekot sarunas ar Jūras spēkiem par iespēju apsekot jahtas paliekas, iespējams, tur varētu atrast arī pārējo divu kuģotāju dokumentus. Pase bijusi tikai 46 gadus vecajam lietuvietim.

Pievieno komentāru

Liepājā