Lietuviešu kuģis nakti pavada uz akmeņiem

 Aizvadītajā sestdienā piecu stundu glābšanas operācija bija nepieciešama zvejas kuģim “Freisa”, kas piektdienas pēcpusdienā uzskrēja akmeņiem apmēram 370 metru no promenādes tilta Palangā. Sešu cilvēku apkalpe no Gaisa spēku helikoptera palīdzības atteicās un sagaidīja peldošo celtni, vēsta “Vakaru Ekspresas”. Savā pieraksta ostā Klaipēdā kuģis atgriezās saviem spēkiem.

Lietuviešu laikraksti piemin, ka kravas uz kuģa neesot bijis, toties tvertnēs – četras tonnas degvielas. Tā kā kuģa korpuss nebija caursists, degvielas noplūde jūrā neesot notikusi. “Četras tonnas priekš jūras nav pārāk, priekš Liepājas ostas – daudz, turklāt valdošās straumes jau visas ir uz šo pusi,” vērtē jūras vides inspektors Ainars Priediens.

Aculiecinieki brīnījušies par to, ka kuģis gājis tik tuvu piekrastei un izskatījies “smags”, turklāt riskējis uzskrējis akmeņiem, lai arī motors darbojies. Kā laikrakstam “Vakaru Ekspresas” teicis uzņēmuma “Wet” pārstāvis Vladimirs Rjabovs, zvejniekus izglāba mierīgā jūra – ja būtu viļņošanās, korpuss būtu caursists.

23 metrus garais zvejas kuģis piektdien no rīta bija iegriezies Liepājas ostā, kas iepriekš bija “Freisas” pieraksta osta, pastāsta ostas preses sekretāre Līga Ratniece-Kadeģe. Ienācis 7.50, aizgājis 9.20. Komentārus par iespējamo kravu viņa nevarēja sniegt – tā esot katra kuģa kapteiņa darīšana. Starp Latviju un Lietuvu kuģiem kravu kontroles nav.

Gadījumu sākusi izmeklēt Lietuvas Jūras drošības administrācija. Pagaidām nav zināms, kāpēc zvejnieki gāja tik tuvu krastam. Portāla rīcībā ir baumas, ka arī lietuvieši varētu būt ieinteresējušies par vara kabeļiem. “Padomju laika kabelis no Baltijskas gāja uz Pēterburgu, ir sakaru kabeļi. Dzirdēts, ka zvejniekiem esot gadījies ar enkuriem aizķert. Taču Lietuvas ūdeņos ir par dziļu tos meklēt, ap 40 metriem. Tāpēc piekrastē jāriskē seklumā,” portāls dzirdēja arī tādu versiju.

Pārkrauts kuģis un nenostiprināta vara kabeļu krava izskan arī kā līdzīga tipa zvejas kuģa “Beverīna” katastrofas iemesls. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvalde ierosināja kriminālprocesu par minētā kuģa nogrimšanu vētras laikā 2. decembra vakarā un sešu apkalpes locekļu, visticamāk, bojā eju. Lietvedībā esošais kriminālprocess šobrīd nodots Rīgas kolēģiem – valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Pirmstiesas izmeklēšanas pārvaldei – turpmākai izmeklēšanas darbību veikšanai.

Pievieno komentāru

Liepājā