LiepU norisināsies konkurss Kurzeme skolu jauniešiem "Jaunais Kultūras kanons (1991-2013)"

Lai neaizmirstu par Latvijas kultūras mantojumu un mākslas vērtībām, nacionālo identitāti un sabiedrības kolektīvo atmiņu, Latvijas vispārizglītojošo skolu 10. – 12. klašu skolēni, kā arī mākslas un mūzikas skolu vecāko kursu skolēni tiek aicināti piedalīties konkursā par Latvijas kultūras kanonu, kura moto – "Jaunais Kultūras kanons (1991-2013)", ziņo Liepājas Unicersitātes (LiepU) sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Milberga.

Komandas trīs cilvēku sastāvā lūgums pieteikt līdz 9. decembrim, sūtot pieteikumu uz e-pastu: zpc@lka.edu.lv .
   
Pirmā konkursa kārta (reģionālā) notiks 2014. gada 14. janvārī Liepājā, Liepājas Universitātē (Lielajā ielā 14), otrā (fināls) – 2014. gada 7. februārī Rīgā, Latvijas Kultūras akadēmijā (Dzirnavu ielā 46, Zirgu pastā).
   
Konkursa mērķis ir pievērst skolēnu uzmanību kultūras un mākslas vērtību jaunrades aktuālajiem procesiem mūsdienu Latvijā. Dalībniekiem būs iespēja veidot savu Kultūras kanonu no tām vērtībām, kuras ir radītas laika posmā no 1991. līdz 2013. gadam, kā arī argumentēt šo vērtību kanonizēšanas nepieciešamību.
   
Konkurss ne tikai aktualizē diskusiju par nacionālo kultūras mantojumu, bet arī veicina skolēnu pilsonisko līdzdalību Latvijas kultūrtelpas veidošanā, pievērš uzmanību mūsu sabiedrības kultūras procesu un vērtību daudzveidībai, sabiedrības grupu vērtību sistēmu atšķirībām un kultūras nozīmei Latvijas sabiedrības attīstībā kopumā.   
   
Iniciatori un organizatori ir Latvijas Kultūras akadēmija un Socioloģijas un kultūrizglītības asociācija, pirmās kārtas organizācija sadarbībā ar Liepājas Universitātes Socioloģisko pētījumu centru. Konkursu finansiāli atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, bet informatīvi - Valsts Izglītības satura centrs.
   
Plašāka informācija par konkursu pieejama Latvijas Kultūras akadēmijas mājaslapā http://www.lka.edu.lv, Valsts izglītības satura centra (VISC) mājaslapā http://www.visc.gov.lv, Latvijas Republikas Kultūras ministrijas mājaslapā http://www.km.gov.lv .

Pievieno komentāru

Liepājā