Liepāju uzņems Stinšu ordenī

Otrdien, 3. februārī, vizītē Liepājā viesosies Palangas pašvaldības delegācija mēra Šarūnas Vaitkus vadībā, ar mērķi uzņemt Liepāju Stinšu ordenī un parakstīt vienošanos par abu pilsētu ciešāku sadarbību. Tāpat vizītes mērķis ir pārrunāt Liepājā plānotos Stinšu svētkus, kas notiks 14. februārī, informē Liepājas dome.

Tikšanās laikā plkst. 13.00 pie viesnīcas „Promenāde”, pie Tirdzniecības kanāla, notiks Liepājas domes vadības uzņemšana Stinšu ordenī un simboliska stinšu makšķerēšana. Uz pasākumu aicināti visi interesenti. Pasākumā piedalīsies Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks un priekšsēdētāja vietnieks Jurijs Hadarovičs.

Savukārt plkst. 13.45 Liepājas muzejā abu pašvaldību vadība parakstīs vienošanos par padziļinātu abu pilsētu sadarbību, kas būs kā papildinājums pie esošā nodomu protokola starp abām pilsētām.

Stintes ordenis «Орден Корюшки» dibināts 2012. gada 1. februārī. Tās dalībnieki ir ap 50 bruņinieku, kas ir snieguši zināmu ieguldījumu „Stinšu dienu” gatavošanā un organizēšanā.

Liepājā viesosies Palangas mērs Šarūnas Vaitkus, Palangas domes deputāts un Stinšu ordeņa kanclers Nerijus Stasiulis, mēra palīdze Jurgita Vanage, Stinšu ordeņa maģistrs Klaidas Pakutinskas, ordeņa maršals Gintaras Sičiūnas, ordeņa bruņinieks Albertas Bukauskas un ordeņa bruņinieks Robertas Trautmanas.

Atgādinu, ka š.g. 14.februārī Liepājā notiks pirmās stinšu makšķerēšanas sacensības un pasākums ģimenēm „Stinšu svētki Liepājā”.  Šajā dienā ikviens liepājnieks un pilsētas viesis varēs baudīt dažādas jūras veltes, piedalīties konkursos un jautrās aktivitātēs, kā arī baudīt koncertu grupas  „Stendera ielas zēni” un dziedātāja Toma Bokuma pavadībā.

Īpaši šim notikumam par godu pie bijušā veikala „Māja”  teritorijas tiks ierīkota liela un apsildāma telts,  kurā dažādus zivju ēdienus piedāvās viesnīcas „Europa City Amrita” šefpavārs Rolands Lukjanovs. Lai ēdienu dažādība spētu iepriecināt ikvienu pasākuma apmeklētāju, šefpavārs ir sagatavojis speciālu ēdienkarti.

Dienas gaitā šajā teritorijā būs iespēja arī slidot uz mākslīgā ledus veidotas slidotavas, tiks nodrošināta arī slidu noma. Savukārt kā īpašs pārsteigums uz Liepāju no Ogres atbrauks suņi, kas vizinās pasākuma dalībniekus sniega kamanās. Suņu fotogrāfijas no treniņiem un citiem pasākumiem var apskatīties mājas lapā internetā www.sniegasuni.lv.

Paralēli aktīvajiem pasākumiem ģimenēm un bērniem norisināsies pirmās stinšu makšķerēšanas sacensības. Ikviena sacensību dalībnieka mērķis būs izmakšķerēt pēc iespējas vairāk stintes. Sacensības organizēs uzņēmums „Sofijas laivas”, savukārt sacensību vadītājs un runas vīrs būs pieredzējis makšķernieks un biologs Māris Olte.

Sacensību nolikums pieejams www.sofijaslaivas.lv

Pievieno komentāru

Liepājā