Liepāju šovasar apmeklējušas gandrīz 300 jahtas

Kopš sezonas sākuma - aprīļa vidus - Liepājas jahtu centru apmeklējušas 285 jahtas, kas ir aptuveni tikpat cik pērn attiecīgajā laika periodā, "Rietumu Radio" informēja Liepājas Jahtu centra vadītājs Kārlis Kints. Pērn Liepāju apmeklēja 349 jahtas.

Kā prognozēja Kints, līdz aktīvās burāšanas sezonas beigām Liepāju šogad kopumā apmeklējušo jahtu skaits varētu sasniegt 320. "Burātājus gaidām arī augusta beigās un septembrī," piebilda centra vadītājs, norādot, ka būtiskas izmaiņas jahtu skaita ziņā šogad nav novērotas.

Visbiežāk šovasar Liepājā viesojušies burātāji no Vācijas, Polijas, Somijas, taču daudz esot arī lietuviešu.

Jau ziņots, ka pirmie Liepājas jahtu centra klienti bija burātāji no Gdiņas Polijā, kas ar trīsmastu burinieku "Zawisza Czarny" Liepājā ieradās aprīļa vidū.

"Jahtu skaits šogad lielā mērā būs atkarīgs no tā, cik labi mēs esam strādājuši pagājušajā gadā - labākā reklāma ir pašu burātāju atsauksmes par Liepāju," sacīja Kints, norādot, ka burātāji, kuriem Liepājā paticis, nereti šeit atgriežas vēlreiz vai iesaka šo vietu saviem draugiem un paziņām.

Pēdējo trīs gadu novērojumi liecinot, ka Liepājas Jahtu centru biežāk nekā iepriekš apmeklē jahtas no Somijas, Zviedrijas un citām Ziemeļvalstīm, kas esot pozitīva tendence.

Kā jaunu pakalpojumu, ko šogad piedāvāt klientiem, Kints minēja velonomu, kas izveidota blakus jahtu piestātnei esošajā viesnīcā "Promenade Hotel".

Kā ziņots, Liepājas Jahtu centram šogad ir piešķirts Zilais karogs.

Pievieno komentāru

Liepājā