Liepāju šogad apmeklējuši mazāk Krievijas tūristu; pieaudzis ekskursantu skaits no Lietuvas

Liepāju šogad apmeklējuši mazāk tūristu no Krievijas, toties bijis vērojams liels ekskursantu pieplūdums no Lietuvas, liecina dati par Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojā (LRTIB) klātienē apkalpotajiem klientiem.

Šī gada pirmajos astoņos mēnešos LRTIB klātienē apkalpoti 12 453 apmeklētāji, kas ir par 1,3% vairāk nekā pērn šajā pašā periodā, aģentūru LETA informēja LRTIB mārketinga speciāliste Linda Punga.

Analizējot datus par ārzemju tūristiem, secināts, ka arī arī šogad Liepājā visbiežāk viesojušies tūristi no Lietuvas - LRTIB vērsušies 2430 Lietuvas tūristu, kas ir par 34,3% vairāk nekā pērn šajā periodā. Apkalpoti arī 1232 Vācijas tūristi, kas ir par 1,8% mazāk nekā pērn. LRTIB vērsušies arī 405 tūristi no Krievijas, kas ir par 42,3% mazāk nekā pirms gada. Tāpat arī šogad Liepājā bieži sastapti viesi no Polijas, Francijas, Lielbritānijas, Spānijas, Igaunijas un Baltkrievijas. Pirmo reizi LRTIB apkalpojis tūristus no Apvienotajiem Arābu Emirātiem un Kurdistānas.

Šogad Liepājā par 5,37% palielinājies ārzemju tūristu skaits, bet pat 4% samazinājies LRTIB apkalpoto Latvijas apceļotāju skaits un par 2,1% sarucis apkalpoto liepājnieku skaits. No kopējā apmeklētāju skaita 3370 bijuši liepājnieki, 2520 - Latvijas ceļotāji, bet 6229 - ārzemju tūristi.

Par 52% šogad pieaudzis dalībnieku skaits ekskursijām "Tiksimies Rožu laukumā!", kas vasaras mēnešos tiek piedāvāta ik dienu un kur gida pavadībā Liepāju šogad apskatījuši 312 ekskursanti.

Grupu ekskursijās ar pilsētas vēsturi un tās interesantākajiem apskates objektiem Liepājas gidi šī gada pirmajos astoņos mēnešos iepazīstinājuši 1990 ekskursantus. Novadītas 97 ekskursijas, no tām 55 - latviešu valodā, 21 - angļu, 13 - krievu, sešas - vācu un divas - somu valodā.

Lai gan velosipēdu nomas līgumu skaits un nomāto velosipēdu skaits šī gada pirmajos astoņos mēnešos ir samazinājies, tomēr palielinājies ir nobraukto stundu skaits, kas kopumā ir 8393 stundas. Līgumu skaita samazinājums skaidrojams ar to, ka vindsērfinga čempionāta laikā visi LRTIB velosipēdi tika iznomāti dažādu valstu sportistiem uz ilgāku laiku, skaidroja Punga.

Pievieno komentāru

Liepājā