Liepāju reklamē 2013. gada noslēdzošajā izstādē Londonā

No 4.-7.novembrim Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs pārstāv Liepāju un Kurzemes tūrisma asociāciju valsts nacionalajā tūrisma stendā iztādē Londonā. Izstāde „World Travel Market” jeb „WTM” simboliski noslēdz starptautisko izstāžu gadu Eiropā, informē LRTIB vadītāja Ieva Hmieļevska.

Starptautiskā tūrisma izstāde „WTM” ir profesionāļu, nevis gala patērētāju istāde, kurā Liepāja piedalās pēc ilgāka partraukuma.  Gan Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) organizētā valsts stenda, gan katra atsevišķa stenda dalībnieka mērķis ir popularizēt Latvijas tūrisma produktus un pakalpojumus starptautiskā līmenī, dibināt jaunus biznesa kontaktus un stiprināt darījumu attiecības jau ar esošajiem biznesa partneriem. Liepājas  mērķis ir  popularizēt specifiskus piedāvājumus profeisonāļiem, tai skaitā konferenču, biznesa braucienu un korporatīvo pasākumu rīkošanas iespējas.

2013. gada  tūrisma sezona iezīmīga ar to, ka augusi britu tūristu interese par Liepāju. Un būtiski,  ka Liepāju apmeklējuši  nevis t.s. „ekspati” jeb Lielbritānijā dzīvojošie Latvieši, bet briti.

Londonas izstāde izceļas ar lielu mediju uzmanību, jo tās laikā  tiek publiskots ziņojums par pasaules tūrisma tendencēm. Prakse rāda, ka „WTM” sadarbībā ar „Euromonitor International” veic pētījumus, kas gadu no gada objektīvi modelē nākotnes ainu. Tā bijis arī pērn, 2012. gadā, kad tika pareģota īpaša tūristu ekspansija Eiropā no Brazīlijas, Krievijas, Indijas un Ķīnas. Dati rāda, ka šogad no šīm valstīm tiek piedzīvots patiešām neticami liels tūristu skaita pieaugums. Citstarp, pētnieki uzsvēra, ka sevi spilgti pieteicis tūrisms, kas palīdz cilvēkiem atbrīvoties no cipartehnoloģiju apsēstības. Arī šī tendence bijusi prognozēta pareizi.

Pērn izstādi Londonā apmeklēja vairāk nekā 28 000 tūrisma profesionāļu no visas pasaules, bet žurnālistu skaits pārsniedza trīs tūkstošus.

Pievieno komentāru

Liepājā