Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepāju konkursā atzīst par izcilāko galamērķi Latvijā

Starptautiskajā konkursā EDEN uzvarējusi Liepāja un ieguvusi titulu "Eiropas izcilākais tūrisma galamērķis Latvijā", informē konkursa organizatori.

Šogad EDEN projekta konkursa tēma ir "pieejams tūrisms" jeb tūrisms cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Kopumā EDEN projektam no Latvijas bija pietikti pieci tūrisma galamērķi - Jūrmala, Sigulda, Jelgava, Liepāja un Daugavpils.

Armands Muižnieks, "EDEN Latvia" projekta vadītājs: "Liepāja viennozīmīgi ir tūrisma pilsēta ar augstu pievienoto vērtību, nodrošinot augstas kvalitātes tūrisma pakalpojumus dažādām ceļotāju interesēm un vajadzībām, tostarp, arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Liepāja ir kļuvusi par atpazīstamu tūrisma galamērķi biznesa, veselības un kultūras tūrismam. EDEN projekta mērķis ir pievērst uzmanību tūrisma pieejamībai dažādām cilvēku grupām un veicināt pašvaldību - potenciālo tūrisma galamērķu iesaistīšanos līdzsvarota tūrisma attīstībā. Vērtējot šī gada  EDEN projektā pieteiktos galamērķus, secinājām, ka Latvijā jau ir salīdzinoši daudz vietu, kas ir pieejamas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, taču informācija pār tām ne vienmēr ir atrodama, tāpēc EDEN projekta ietvaros tiks izveidota speciāla Latvijas karte un sadaļa Latvijas nacionālajā tūrisma portālā www.latvia.travel, lai katrs ceļotājs, kam ir īpašas vajadzības, varētu atrast un izvēlēties sev piemērotāko ceļojuma gala mērķi."

Ieva Hmieļevska, Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja vadītāja: "Daudzi no vides pieejamības risinājumiem, kuri ieviesti  jau pirms 10 gadiem, pašiem liepājniekiem kļuvuši ierasti un pašsaprotami, tāpēc līdzdalība EDEN konkursā no jauna liek novērtēt paveikto un kalt vēl apjomīgākus nākotnes plānus. Latvijā pirmā pludmale cilvēkiem ar redzes un funkcionāliem traucējumiem; eksportspējīgi Liepājas uzņēmēju un zinātnieku radīti vides pieejamības risinājumi (audiobojas,  taktilās kartes, bruģakmens ar gropēm)un labi funkcionējošs sadarbības modelis starp nevalstisko sektoru, uzņēmējdarbības  sektoru un pašvaldību.  Šie ir galvenie Liepājas trumpji ceļā uz uzvaru EDEN konkursā. Kā tūrisma nozares pārstāve esmu gandarīta, ka izpratne par universālā dizaina  principu ievērošanu,  veido labu augsni jaunu tūrisma produktu veidošanai Liepājā."

"Liepāja ir vienīgā pilsēta Latvijā, kura mērķtiecīgi piemēro Universālā dizaina jeb "pieejams visiem" standartus jaunbūvēm un rekonstruētām celtnēm sākot ar plānošanas un beidzot ar nodošanas fāzi. Liepāja ir vadošā pilsēta Latvijā universālā dizaina principa ievērošanā un ieviešanā, kas nosaka, ka tiek nodrošināta pieejama vide, infrastruktūra, produkti, pakalpojumi un informācija visiem cilvēkiem, neatkarīgi no vecuma, veselības stāvokļa, redzes un kustības iespējām," norāda rīkotāji.

Pievieno komentāru

Liepājā