Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepāju darba vizītē apmeklē Norvēģijas vēstnieks Kristians Ēdegors

Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijā darba vizītē piektdien, 8. martā, viesojās Norvēģijas vēstnieks Kristians Ēdegors (Kristian Ødegaard) un Norvēģijas Aizsardzības atašejs Eisteins Limosets (Øystein Limoseth), lai tiktos ar Liepājas domes vadību, Jūras spēku štāba vadību un iepazītos ar Liepājas uzņēmējdarbības vidi.

Vizītes laikā vēstnieks tikās ar Liepājas domes priekšsēdētāju Jāni Vilnīti, Attīstības pārvaldes vadītāju Mārtiņu Ābolu, Izglītības pārvaldes vadītāju Kristīni Niedri-Latheri un Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas vadītāju Elīnu Tolmačovu, informē Liepājas pašvaldība.

Tikšanās laikā vēstniecības pārstāvjiem tika pastāstīts par pilsētas attīstības tendencēm un sociālekonomisko situāciju Liepājā, ostas, lidostas attīstības un uzņēmējdarbības aktualitātēm. Domes vadība pastāstīja arī par aktualitātēm pilsētas kultūras un sporta dzīvē, veselības aprūpes jomas pilnveidošanu, kā arī investīciju iespējām Liepājas pilsētā.

Iepazīstinot Norvēģijas vēstnieku ar Liepājas izglītības aktualitātēm, tika izcelts “Dabas mājas” izveides projekts Zirgu salā, kas tiek realizēts ar Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu. “Dabas māja” veidos jaunu, dinamisku un atšķirīgu platformu izglītības, zinātniskās pētniecības un inovatīvu tehnoloģiju sinerģijai. Kā norādīja Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis, šādi projekti ir svarīgi, lai bērnus un jauniešus aizraujošā veidā ieinteresētu par zinātnes, tehnoloģiju, inženierzinātņu un matemātikas jomām. “Dabas māja varētu būt vēl viens veids, kā jau no mazotnes bērnos rosināt interesi, izpratni par šiem jautājumiem, lai vēlākos gados jaunietis savu karjeru izvēlētos attīstīt tieši šajā sfērā,” vizītes laikā uzsvēra priekšsēdētājs J. Vilnītis.

Vēstnieks pozitīvi novērtēja Liepājas pašvaldības vēlmi piesaistīt Norvēģijas finansējumu Dabas mājas izveidei, jo šāds projekts sniegtu pozitīvu ieguvumu ne tikai izglītības jomā, bet arī sekmēt vides sakārtotību un arī tūrisma attīstību.

Vizītes ietvaros vēstniecības delegācija arī viesojās uzņēmumā “UPB” un tikās Latvijas Jūras spēku štāba vadību.

Pievieno komentāru

Liepājā