Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājniekus aicina ziņot par apzinātu ielu gaismekļu bojāšanu

Karostas un Tosmares mikrorajonā Liepājā regulāri tiek apzināti bojāta ielu apgaismojuma infrastruktūra, tāpēc pašvaldība aicina iedzīvotājus palīdzēt novērst vandaļu darbības.

Kā informēja SIA "Komunālā pārvalde" sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, vandalisms notiek vakara stundās vai laikā, kad uz ielām ir mazāk cilvēku. Turklāt ir pamatotas aizdomas, ka iekārtu bojāšana notiek, izmantojot arī šaujamieroci. Vienā no sabojātajām laternām ir atrasts saplacināts metāla gabaliņš, kas varētu būt izšauta lode, teica Štāls.

Pamanot vandaļu darbības, iedzīvotāji tiek lūgti nekavējoties informēt par to Liepājas pilsētas pašvaldības policijas dežurantu, zvanot uz tālruņa numuru 63420269.

Pēdējā pusgada laikā, pēc "Komunālās pārvaldes" ziņām, Ģenerāļa Baloža, Lazaretes, Kristiāna Dāla un citās Karostas un Tosmares ielās ir sasisti stikla kupoli kopumā 23 gaismekļiem. Vienas laternas stikla atjaunošanas izmaksas ir nepilni 20 eiro, turklāt ir nepieciešams laiks, lai paveiktu remontdarbus.

Pilsētā notiek arī citi postījumi. Piemēram, tiek zagti ielu apgaismojuma balstu lūku metāla vāki. Pazudušo vāku skaits pēdējā pusgada laikā ir vairāk nekā 50. Viena šāda vāka atjaunošanas izmaksas ir nepilni četri eiro.

Zem vākiem atrodas drošinātāji, vadi un to savienojumu mezgli. Ja lūkas ir atstātas bez aizsega, tas ir bīstami cilvēkiem. Uz drošinātājiem un vadu savienojumiem var nokļūt ūdens vai mitrums, kas var izraisīt īssavienojumu, līdz ar to traucēt apgaismojuma tīklu darbību pat veselā pilsētas kvartālā, norādīja Štāls.

"Komunālās pārvaldes" speciālisti regulāri apseko un pārbauda pilsētas apgaismojuma tīklus, taču vandaļu postījumu novēršanā nepieciešama arī iedzīvotāju līdzdalība, piebilda Štāls.

Pievieno komentāru

Liepājā