Liepājnieku zvaigžņu koris savējiem dāvā dziesmu "Liepājai"

Pie klausītājiem dodas projekta un koncertuzveduma "Es esmu Liepāja" himna "Liepājai". Tās mūzikas autors ir komponists Jānis Strazds, teksta autore – koncertuzveduma režisore Maija Kalniņa. Stāstu par unikālu vietu pasaules kartē izdzied liepājnieku zvaigžņu koris: Igo, Zigfrīds Muktupāvels, Emīls Balceris, Fēlikss Ķiģelis, Ivo Fomins un Andris Ērglis, informē Nellija Šmediņa, koncertuzveduma "Es esmu Liepāja" sabiedrisko attiecību vadītāja.

Komponists Jānis Strazds, kurš ne tikai radīja mūziku dzejolim par Liepāju, bet arī rūpējās par dziesmas ieraksta procesu, ir gandarīts par paveikto: „Mans sens sapnis bija uzrakstīt dziesmu Liepājai. Tagad tas ir piepildījies un man šķiet, ka ir piedzimusi dziesma, kura ļoti piestāv šai pilsētai un tās raksturam. Vēl jo lielāks prieks bija piedzīvot šīs dziesmas ieraksta procesā iesaistīto mūziķu aizrautību un atdevi.”

Dziesma ierakstīta Mārtiņa Burkevica un „Fontaine Ent. studio” skaņu ierakstu studijās Rīgā un Liepājā. Ierakstā piedalījās mūziķi Jānis Strazds (taustiņinstrumenti), Roberts Dinters (ģitāras), Aivars Meijers (bass), Gundars Lintiņš (sitaminstrumenti), skaņu režisori – Egils Mežs un Mārtiņš Burkevics.

Koncertuzveduma rīkotāji ir gandarīti, ka šī projekta ietvaros izdevies realizēt vienu no tā galvenajiem mērķiem – veicināt jaunu radošu procesu attīstību. Līdzās vairāk kā desmit dažādu mūziķu radītiem dziesmu pirmatskaņojumiem, kurus piedzīvosim koncertuzvedumā, skanēs arī stāsta tituldziesma „Liepājai”, kas ir liepājnieku veltījums šīs pilsētas ļaudīm un Liepājas skartajiem visā plašajā pasaulē. Šobrīd pie klausītājiem dodas ne vien skaista dziesma, bet arī tāda kā atzīšanās mīlestībā vietai, kuras loma daudzu ļaužu dzīvē ir nenovērtējama.

Jau ziņots, ka 20. un 21. martā Liepājas Olimpiskā centra arēnā notiks vērienīgs koncertuzvedums „Es esmu Liepāja”. Laikā, kad Liepāja svin savu 390 gadu jubileju, uz vienas skatuves satiksies vairāk nekā simts dažādu liepājnieku – Austra Pumpure, Jēkabs Ozoliņš, Igo, Uldis Marhilēvičs, Guntars Račs, Zigfrīds Muktupāvels, Ieva Akuratere, Aivars Hermanis, Ainars Virga, Fēlikss Ķiģelis, Ivo Fomins, Juris Pavītols, Andris Ērglis, Tomass Kleins, Mārtiņš Vilsons, Normunds Kalniņš, Jānis Strazds, Roberts Dinters, Edijs Šnipke, Emīls Dreiblats, Edgars Silacērps, Vilnis Krieviņš, Māris Kupčs, Aivars Meijers, Ivars Kalniņš, Juris Kristons, Ieva Dreimane, Laura Bluķe, Liepājas brāļi, TDA “Rucavietis”, koris “Laiks”, postfolkgrupa “Zari”, Liepājas ģitāristu lielansamblis un citi.

Biļetes visās „Biļešu paradīzes” kasēs: http://www.bilesuparadize.lv/events/perf/8532

Pievieno komentāru

Liepājā