Liepājnieks kājām dosies 241 kilometru ceļā līdz Rīgas maratona starta līnijai

Divas dienas pirms Rīgas maratona liepājnieks Edgars Porciks sāks ceļu no vēju pilsētas, lai svētdien, 17.maijā, sasniegtu Brīvības pieminekli un startētu "Lattelecom Rīgas maratona" 42,195 kilometru distancē. Lai neapgrūtinātu sevi ar šoseju Liepāja-Rīga, uzdevums tiks veikts pa mazākas nozīmes ceļiem, tā iepazīstot līdz šim neapmeklētas vietas Kurzemē, vēsta www.lsm.lv.

Edgars Porciks savu sapni par Liepāja-Rīga ceļa pieveikšanu sāks piektdienas, 15.maija, rītausmā. Starts ultragarajai distancei plānots piecos no rīta Jūrmalas parkā pie pieminekļa bojāgājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem. Liepājnieki zina, cik skaists ir saullēkts virs piektā lielākā Latvijas ezera, kuram Edgars būs pietuvojies ap pussešiem. Tālāk viņa ceļš vedīs ārā no pilsētas gar simbolisko "enkuru", līdz tam skrējēju pavadīs divi draugi - Raimonds un Rolands. Grobiņā Edgars atstās A9 šoseju, lai dotos cauri ziedošajai Lejaskurzemei.

Ultramaratona maršruts vedīs skrējēju uz Bunku, Embūti, Vībiņiem un Nīgrandi, kur tiks šķērsota Kurzemes lielākā upe Venta. Tālāk pirmās dienas ceļš cauri Pampāļiem noslēgsies Saldū.

Otrajā dienā - sestdienā, 16.maijā, Edgars savu maršrutu plāno otrpus šosejai Liepāja-Rīga. Arī ultramaratona izšķirošā daļa sāksies piecos, lai būtu vairāk laika apskatīt tādas Zemgales vietas kā Remte, Jaunpils, Lestene un Slampe. Nokļūstot Jūrmalā, skrējējam aiz muguras būs jau 200 kilometri, tāpēc plānota atbalsta komandas pievienošanās, lai būtu raitāks solis līdz Brīvības piemineklim.

241 kilometru distance jāpieveic 50 stundu laikā, lai paspētu nokļūt līdz Rīgas maratona startam 17.maija rītā plkst.8.30.

Pēdējā mēneša laikā liepājnieks ir noskrējis 238 kilometrus. Tas nozīmē, ka vienā ultramaratonā tiks pieveikts vairāk nekā 18 skrējienos kopā.

Liepājnieks, gatavojoties šim lielajam notikumam, 28.martā veica treniņskrējienu Rīga-Valmiera, 107 kilometru distanci noskrienot precīzi 15 stundās.

Svētdien, 17.maijā, noskrienot "Lattelecom Rīgas maratona" 42 kilometrus un 195 metrus garo distanci sešu stundu kontrollaikā, Edgars būs kilometrāžas ziņā atkārtojis Feidipīda veikumu, kad Senajā Grieķijā 490 gadus pirms mūsu ēras norisinājās persiešu iebrukuma atvairīšana. Leģenda stāsta, ka teiksmainais skrējējs mēroja 246 kilometru ceļu no Atēnām uz Spartu, lai lūgtu palīdzību, atgriezās atpakaļ, palīdzēja Maratona kaujā un aizskrēja 42 kilometrus līdz Atēnām, lai pavēstītu ziņu par uzvarēto kauju. Diemžēl Feidipīdam tas prasīja absolūti visus spēkus un viņš pēc skrējiena saļima beigts.

Abas dienas - 15. un 16.maijā Edgaram varēs sekot tiešsaistē.

Pievieno komentāru

Liepājā