Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājnieki vēlas saglabāt daļu no bojātajiem Zvejnieku alejas vītoliem

No 30. augusta līdz 5. septembrim ikviens iedzīvotājs un interesents bija aicināts piedalīties publiskajā apspriešanā, kuras mērķis noskaidrot sabiedrības viedokli par paredzēto koku ciršanu Zvejnieku alejā.

No 35 respondentiem, kuri ir piedalījūšies aptaujā, vairākums atbalsta projektētāju prasīto koku nociršanu, lai īstenotu pašvaldības plānus Zvejnieku alejā 2/4 uzbūvēt futbola halli, gājēju tiltiņu pār fortifikāciju apbūvē ietilpstošu ūdenstilpi, ierīkot autostāvvietu, veikt teritorijas sakopšanu.

Futbola halles un tai piesaistītās autostāvvietas izbūves teritorijā būtu nepieciešams nocirst 7 dzīvotspējīgus kokus – 1 bērzu, 1 ozolu un 5 papeles. Par šo priekšlikumu ir izteikušies 9 respondenti, no viņiem - septiņi atbalsta un divi atbalsta daļēji koku ciršanu.

Šie respondenti atzīmējuši, ka: “ieguvums būs lielāks par dažu koku likvidēšanu”; “koki tiks izcirsti pilsētai svarīga objekta realizēšanai”; “bērzu un ozolu vajadzētu saudzēt un necirst, bet iekļaut tos apbūves ainavā”.

Savukārt, lai īstenotu gājēju tiltiņa būvniecību, būtu jānocērt 11 vītoli, kas aug pie ūdenstilpes. Šie vītoli ir ainaviski vērtīgi, taču bebru, trupes un kaitēkļu iedarbības rezultātā nozīmīgi bojāti un dzīvotspēju daļēji zaudējuši.

Par vītolu ciršanu ir izteikušies 26  respondenti; no viņiem priekšlikumu atbalsta 13 aptaujas dalībnieku, atbalsta daļēji - trīs, bet neatbalsta -10 respondenti.

Vītolu ciršanas atbalstītāji norāda uz koku bojājumiem, slikto izskatu, uz ieguvumiem no projekta, teritorijas sakārtošanu, jaunas sporta būves nepieciešamību veselīga dzīvesveida veicināšanā, kā arī prasa iestādīt jaunus kokus vietā.

Taču otra aptaujas dalībnieku daļa rosina samazināt izcērtamo vītolu skaitu un ņemt vērā citus apstākļus, kamdēļ daļa no vītoliem būtu jāsaglabā.

Aptaujas dalībniekui viedokļi:
“Koki vidē ir svarīgāki par cilvēkiem. Tās ir dabas plaušas. Arī zem zemes, sakņu līmenī, notiek būtiska komunikācija. Augi veido ēnu, kas karstajā laikā ir sevišķi būtiska”.

“Ne visi 11 vītoli aizšķērsos gājēju tiltam paredzēto vietu. Vītoli iederas konkrētajā vidē. Piesaistot arboristus, iespējams uzlabot koku ārējo veidolu, tādā veidā iekļaujot jaunu objektu vecu un skaistu vītolu ieskāvumā” - situāciju redz cits apspriešanas dalībnieks”.

"Jebkurā projektējamā teritorijā vēlams saglabāt vismaz daļu esošo lielo koku, atsaucoties uz vēsturisko stādījumu struktūru un vietas raksturu. Iesaku izstrādāt koku saglabāšanas un aizsardzības plānu. Varētu būt likvidējami tie koki, kas tieši traucē labiekārtojumam vai kuri zaudējuši ainavisko vērtību."

Pēc publiskās apspriešanas rezultātu apkopošanas un visu viedokļu izvērtēšanas AUK pieņems galīgo lēmumu, kas būs saistošs, izvēloties futbola halles, gājēju tiltiņa, autostāvvietas būvprojekta, teritorijas labiekārtošanas un sakopšanu risinājumus.

Teritorijā, kur plānota jaunā sporta būve un gājēju tiltiņš, ir paredzēts daļēji pārstādīt jau esošos vērtīgos kokus un stādīt jaunus – liepu dzīvžogus, pīlādžus, jasmīnus, mūžzaļus stādījumus un ainaviski izteiksmīgus kokus.

Koku un krūmu stādījumi paredzēti arī, lai norobežotu autostāvvietas no blakus esošajām dzīvojamām mājām.

Jauno stādījumu apjoms tiks precizēts, izstrādājot slēgtās futbola halles būvprojektu.

Pievieno komentāru

Liepājā