Liepājnieki demonstrē savas zināšanas par ugunsdrošību automašīnā; VUGD atgādina, kā rīkoties, ja auto aizdegas

Pirmdien, 17.decembrī, no pulksten 12 līdz 13, Liepājā stāvlaukumā pie koncertzāles “Lielais Dzintars” norisinājās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) rīkots konkurss. Dalībniekiem bija jāpastāsta kā viņi rīkosies gadījumā, ja braucot ar auto, tas aizdegas.

Visprecīzāk rīcības plānu izskaidroja liepājnieks Aigars Brečs, tāpēc viņam VUGD Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 1.daļas komandieris Jānis Pošeiko pasniedza balvu – ugunsdzēsības aparātu. Pārējiem pareizo atbilžu autoriem tika pasniegtas piemiņas dāvanas no VUGD, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vendija Pikše.

Ik dienu ugunsdzēsēji glābēji dodas ne tikai uz ugunsgrēku dzēšanu, bet arī uz neskaitāmiem ceļu satiksmes negadījumiem, lai no avarējušām automašīnām atbrīvotu cietušus cilvēkus, dzēstu aizdegušās automašīnas un veiktu citus glābšanas darbus. Ikdienas pieredze rāda, ka cilvēki nezina, kā pareizi rīkoties pēc šādiem negadījumiem – nezina kā pašam rīkoties un to, ka svarīgi pēc iespējas ātrāk zvanīt uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112, lai cilvēkiem tiktu sniegta palīdzība, nevis, piemēram, tikai fotografēt un filmēt notiekošo.

Tieši tāpēc VUGD jau otro gadu īsteno kampaņu ar nosaukumu “Iedzīvotāju izglītošana par rīcību pēc ceļu satiksmes negadījumiem”. Kampaņas mērķis ir atgādināt iedzīvotājiem pareizu rīcību pēc ceļu satiksmes negadījumiem un ugunsdzēsības aparāta nepieciešamību automašīnā.

VUGD atgādina rīcības plānu, kā rīkoties, ja braucot ar automašīnu, tā aizdegas:
Sajūtot deguma smaku, apstājieties;
Izslēdziet automašīnas aizdedzi;
Evakuējieties no automašīnas;
Zvaniet 112;
Paņemiet ugunsdzēsības aparātu;
Attaisiet motora pārsegu;
Lēnām to atveriet un dzēsiet;
Sagaidiet ugunsdzēsējus glābējus.

Pievieno komentāru

Liepājā