Liepājnieki balvā saņem ceļojumu uz Itāliju

30. maijā, Dzintaru pludmalē un Dzintaru Mežaparkā spraigā un aizraujošā sacensību gaisotnē norisinājās vērienīgo skolēnu sporta un prāta spēļu “ZZ Čempionāts” lielais fināls, kurā 180 labākās komandas jeb gandrīz 6000 skolēni no visas Latvijas sacentās par vienotākās, radošākās un sportiskākās klases titulu. Spēka, erudīcijas un klases vienotības pārbaudījumos vislabāk sevi apliecināja un godalgotas vietas ieguva Rīgas, Ogres, Mārupes, Liepājas, Rēzeknes, Dundagas un Valmieras komandas.

“ZZ Čempionāta” fināls tika aizsākts ar krāšņu visu 6000 sacensību finālistu gājienu pa Jūrmalas centrālo ielu – Jomas ielu – uz Dzintaru pludmali, kur notika svinīga sacensību atklāšanas ceremonija. “ZZ Čempionātu” atklāja Latvijas Republikas Veselības ministrs Guntis Belēvičs, kas savā uzrunā uzsvēra, cik svarīgu lomu ikviena dzīvē ieņem aktīvs un veselīgs dzīvesveids, pateicās sacensību rīkotājiem par šīs iniciatīvas turpināšanu jau devīto gadu pēc kārtas un sniedza skolēniem uzmundrinājumu sacensību uzsākšanai. Atklāšanā piedalījās arī Jūrmalas pilsētas domes Sporta pārvaldes vadītāja Indra Brinkmane, “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs un “Huawei” Centrālās Austrumeiropas un Skandināvijas reģionu viceprezidents Kenets Fredriksens.

Turpinājumā visas dienas garumā skolēniem bija jāpārvar dažādi pārbaudījumi, pierādot gan savu fizisko spēku un sagatavotību, gan aso prātu, gan spēju darboties komandā un būt saliedētiem. Šogad finālu pārbaudījumi noritēja trīs posmos - pirmajā etapā skolēniem bija jāparāda sava fiziskā sagatavotība, piedaloties dažādās stafetēs, šķēršļu distancēs, komandas spēlēs un citos spēka, izturības un erudīcijas pārbaudījumos, otrajā posmā  ar “Loquiz” aplikācijas palīdzību bija jāorientējas Dzintaru Mežaparkā un jāpārvar bailes no augstuma, rāpjoties Dzintaru skatu tornī, bet trešajā – pašu spēkiem jākonstruē un jāpalaiž gaisā pūķis.

Fināla aktivitātes tika sadalītas pa trim klašu grupām: 4.-5., 6.-8. un 9.-12. klasēm. Labākos rezultātus sacensībās uzrādīja un pirmo vietu ieguva Rīgas Igauņu pamatskolas 5.a klase, Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas 8.c klase un Rīgas Valsts ģimnāzijas 11.b klase. Šīs klases jau pavisam drīz dosies aizraujošā ceļojumā uz Itāliju. Otrajā vietā ierindojās Ogres sākumskolas 5.a klase, Rēzeknes 1.vidusskolas 8.a klase un Valmieras Valsts ģimnāzijas 12.a klase, kas balvā saņēma modernus “Huawei” P8 Lite viedtelefonus visai klasei. Savukārt godalgoto trešo vietu izcīnīja Mārupes vidusskolas 5.c klase, Dundagas vidusskolas 8.b klase un Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas 11.c klase, kas šovasar piedzīvos ekstrēmu pārgājienu pa Latviju.

Šogad “ZZ Čempionāts” bija daļa no vērienīgajiem aktīvās un radošās atpūtas svētkiem “ZZ Festivāls”, tādēļ skolēniem no sacensībām brīvajā laikā bija iespēja ne tikai piedalīties sacensībās, bet arī apmeklēt mūziķu koncertus, šovus, izrādes, radošās darbnīcas, stafetes, ekstrēmus paraugdemonstrējumi un citas aizraujošas aktivitātes. Visas dienas garumā Dzintaru pludmalē un Dzintaru Mežaparkā notika improvizācijas teātru “Artišoks” un “Tea Tree” priekšnesumi, Skimbord paraugdemonstrējumi, Amerikas indiāņu tradicionālā spēle “Dārni”, spēles ar lidojošo šķīvīti “You.fo” un “Ufogolf”, ģimenes stafetes, “Marka Rotko Mākslas centra” radošās aktivitātes, “Aspired” tehniski radošās darbnīcas, slavenā Tartu “AHHAA” centra viesizrāde, Valsts policijas Drošības diena, “Junior Achievement Latvia” gadatirgus, Latvijas Longborda Federācijas aktivitātes, “She Fix” fiksēto velosipēdu paraugdemonstrējumi, “Bērnu veloskolas” aktivitātes, kā arī dažādu sporta veidu sacensības - BMX, skate, inline skrituļslidošanas, skūteru, strītbola, pludmales volejbola un pludmales futbola sacensības. Bet ar savu mūziku skatītājus priecēja uz skatuves kāps šī gada Latvijas pārstāve Eirovīzijā Aminata, Miks Dukurs, Edavārdi, grupa “Neon Saturdays”, viens no Latvijas labākajiem dīdžejiem DJ Aspirīns, kā arī jaunā un daudzsološā dziedātāja PYOR un igauņu alternatīvā roka trio “Slippery Slope”. Tāpat uz festivāla skatuves bija skatāmas talantu konkursa “ZZ Talanti” finālistu uzstāšanās.

“ZZ Čempionātu” jau devīto gadu pēc kārtas rīko sarunu karte “Zelta Zivtiņa” sadarbībā ar jauniešu organizāciju “Avantis” ar mērķi popularizēt fiziski aktīvu un radošu dzīvesveidu jauniešu vidū, kā arī veicināt tādas vērtības kā savstarpējā cieņa, saliedētība un komandas gars. Tas notiek skolēnu pavasara semestra laikā un tradicionāli sastāv no trīs posmiem – pieteikšanās un mājas darba izpilde, pusfināli piecās Latvijas pilsētās un lielais fināls, kas šogad pirmo reizi sacensību “ZZ Čempionāta” vēsturē fināls norisinājās Jūrmalā, aptverot gan Dzintaru pludmales zonu, gan Dzintaru mežaparku.

Tāpat kā pērn, arī šī gada “ZZ Čempionāts” ģenerālsponsors ir viens no pasaules vadošajiem informācijas un komunikācijas tehnoloģiju uzņēmumiem “Huawei Technologies”. “ZZ Čempionātu” atbalsta “Tele2”, Izglītības un zinātnes ministrija, Tautas Sporta federācija, Latvijas Sporta federāciju padome, Jūrmalas dome, Latvijas Televīzija, “JCDecaux”, "Sīrups", “inbox.lv”, “Pilseta24.lv”, “Pieci.lv”, apdrošināšanas sabiedrība “ERGO”, “MCĀbols”, “Narvesen”, kā arī Daugavpils dome, Jelgavas dome, Kuldīgas dome un Madonas dome.


Kristīne Rasnača, “ZZ Čempionāts” komunikācijas konsultante

Pievieno komentāru

Liepājā