Liepājnieces saņem speciālbalvu

Dace Pelne, Anete Budrecka un Rūta Ruperte saņēmušas Somijas vēstniecības speciālbalvu Aizsardzības ministrijas organizētajā zināšanu konkursā vidusskolēniem “Centrālās un Austrumu Eiropas valstis vēstures griežos: 1918.-2008.”

Liepājas J. Čakstes 10. vidusskolas 12. a klases meitenes startēja vienā komandā, konkursā piedaloties ar eseju par tēmu “Somija un Baltijas valstis: kopīgs liktenis pie vienas jūras – atšķirīgas pieredzes”.

Konkursa organizatoru pārstāve Zane Utināne pastāstīja, ka Somijas vēstniece Maria Sereniuss bijusi pārsteigta, cik daudz komandu izvēlējušās rakstīt eseju par Somiju. Vēstniecības speciālbalva tikusi labākajiem darbiem – bez liepājniecēm arī Tukuma Raiņa ģimnāzijas un Siguldas Valsts ģimnāzijas komandām.

Pavisam konkursā piedalījās 84 vidusskolēnu komandas, rakstot eseju par vienu no četrām piedāvātajām tēmām un iesūtot atbildes uz testa jautājumiem.

Pirmo vietu un braucienu uz NATO štābu Briselē konkursā ieguva komanda no Tukuma Raiņa ģimnāzijas ar eseju par tēmu “ASV loma Centrālās un Austrumu Eiropas valstu likteņos”. Otrajā vietā ierindojās Krāslavas Valsts ģimnāzijas komanda, kas dosies divu dienu braucienā uz Igauniju, lai iepazītos ar tās militāro organizāciju. Savukārt trešajā vietā ierindojās trīs vidusskolu komandas, no kurām divas – Lubānas vidusskola un Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija – konkursam iesniedza esejas par tēmu “Somija un Baltijas valstis: kopīgs liktenis pie vienas jūras – atšķirīgas pieredzes”, bet komanda no Siguldas Valsts ģimnāzijas – eseju par tēmu “Kaukāza un Baltijas reģiona tautu ceļš uz valstiskumu un neatkarību”. Visas trīs komandas iepazīsies ar Latvijas Nacionālo bruņoto spēku bāzi Ādažos.

Konkursa specbalvas šogad piešķīra Somijas vēstniecība un Amerikas Savienoto Valstu vēstniecība, kā arī Sorosa fonds-Latvija.

Pievieno komentāru

Liepājā