Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājniece Sindija Bora un rīdzinieks Kārlis Vilmanis atklāj biznesa nišu, kas pašiem sagādā arvien jaunus pārsteigumus

Sindija Bora un Kārlis Vilmanis papildus ikdienas darbiem nolēmuši brīvos brīžus aizpildīt ar nodarbi, kam būtu pievienotā vērtība. Pētot informāciju internetā un izzinot, ko cilvēki visbiežāk meklē un kas viņus interesē, atklājies, ka viena no Top tēmām ir dārzniecība. Domājot, kādu pienesumu šajā sakarā varētu dot, sākotnēji nolēmuši pievērsties blogu rakstīšanai, bet tad, liekot lietā iegūtās zināšanas, tekstu papildināt ar praktiskiem piemēriem, stāstot par savu pieredzi dīgstu audzēšanā.

Kaut gan līdz šim par zaļajiem un vitamīniem bagātajiem augiem bijis zināms maz, veicot pamatīgāku izpēti, atklājies, ka dīgsti ikdienas maltītes var padarīt krietni vien uzturvielām bagātākas un garšām piesātinātākas.

Sindija ir liepājniece, Kārlis – rīdzinieks. Abi iepazinušies studiju laikā Rīgā un nolēmuši turpmāko dzīves ceļu saistīt ar Sindijas dzimto pusi. “Atvilku viņu sev līdzi,” smej Sindija.


Abi tēmā par dīgstiem pamatīgi iedziļinājušies, un tas rezultējies reālā darbībā. “Kādu brīdi mums visas palodzes bija zaļas,” smej Sindija. Tā kā viņa Liepājā ātrāk tikusi pie algota darba, sākotnēji Kārlis bijis tas, kurš 100% nodevies mikrozaļumu audzēšanai.
Domājot, kā savu darbību attīstīt tālāk, abi vien joka pēc nolēmuši izveidot kontus vietnēs “Facebook” un “Instagram” ar nosaukumu “Dīgstu Kaste”, lai cilvēkos raisītu interesi par veselīgajiem, bet līdz šim, iespējams, mazāk zināmajiem zaļumiem.

Dīgstus liepājnieki audzē zemē palielās plastmasas kastēs. Tas ir viens no veidiem, kā “Dīgstu Kaste” atšķiras konkurentu vidū, kuri izvēlas lielākoties veselīgo zaļumu audzēšanu nelielos daudzumos un traukos.

Plašāk lasiet "Kursas Laika" 16. janvāra numurā!

Pievieno komentāru

Liepājā